Blockchain

Blockchain Sektörü 2019’un Büyüyen Sektörlerinden Olabilir

2019'un büyüyen teknolojisi: Blockchain olabilir.

Blockchain 2018’de pek fazla ilerleme kaydeden bir teknoloji olmadı. Bunun birçok farklı sebebi oldu ve bazı teknoloji firmaları tarafından yapılan olumsuz açıklamalar ve bazı kimseler tarafından yapılan ”Blockchain geleceğin teknolojisi değil bir aldatmaca” yorumları çok etkili oldu. Blockchain teknolojisinin yıl içerisinde kullanılabilecek olduğu alanlar ise dev şirketler tarafından tek tek araştırıldı ve en çok nerelerde kullanılabilecek olduğu, güvenlik konusunda ne kadar güvenilebilir teknoloji olduğu konusunda araştırmalar yapıldı.

Almanya Maliye Bakanlığı tarafından yapılan araştırmalarda da Blockchain teknolojisinin gelecekte kendisini geliştirmesi ile birlikte çok fazla kullanılabilecek yararlı teknolojilerden bir tanesi olarak lanse edildi. İngiltere ise bu teknoloji ile ilgili olarak kamuya açık veriler ile 2018 yılının ortalarında testlere başladığını açıklayarak, Blockchain teknolojisini gelecekte vatandaşları için kullanabilecek olduklarını açıkladı.

Blockchain 2018’de istediği değeri göremedi

Blockchain, 2018 yılında hem istediği, hem hakettiği değeri göremedi. Bunun nedenleri arasında birçok farklı neden bulunsa da, geleceğin teknolojisi olarak adlandırılan bu teknolojinin 2019 yılında tercih edilme ve test edilme rakamlarında ciddi artışlar beklenmekte.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box