Blockchain

Blockchain Teknolojisi Bankalarda Kullanılacak

Bazı bankalar Blockchain teknolojisinden yeterince yararlanamayacak.

Blockchain teknolojisini kullanmaya hazırlanan bankaların sayısı 2018 yılında artmıştı. 2019 yılında bankalar henüz yılın ilk 2 ayında Blockchain teknolojisi çalışmasında pek gündeme gelmediler ancak bazı bankaların Blockchain teknolojisi geliştirmeye başladıkları ve bu teknoloji ile ilgilendikleri yönündeydi.

Bankaların büyük bölümü henüz Blockchain teknolojisinden nasıl yararlanacak olduklarını ve bu teknolojiden yararlanmak için neler yapmaları gerektiğinin bilincinde değiller. Güvenilir olarak görmedikleri Blockchain teknolojisini test bile etmeyen bazı bankalar ise eğer Blockchain teknolojisinden yararlanan banka sayısı artar ve bu teknolojinin güvenilir olduğu kanıtlanır ise daha büyük problemler ve maliyet sorunlarıyla karşı karşıya kalacaklar.

Yeterli düzeyde yararlanamayacaklar

Bazı bankaların henüz bugünden Blockchain teknolojisi çalışmaları yapmaması nedeniyle gelecekte dev bankalara göre hep bir adım geride kalmaları mümkün. Yeterli düzeyde Blockchain çalışması yapılmaması nedeniyle bankaların yaşayacak oldukları Blockchain teknolojisi sorunlarının da gelecekte ortaya çıkmasıyla birlikte sektörde iş imkanının artması bekleniyor. Doğal olarak bir süre sonra bu teknoloji ile ilgilenen banka sayısının da artması muhtemel.

  • Türk bankalarının çoğu Blockchain teknolojisi ile ilgilenmiyor.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu