bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBlockchainBlockchain Teknolojisi Bekleneni Verebilecek Mi?

Blockchain Teknolojisi Bekleneni Verebilecek Mi?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Blockchain haberleri gündemde olan yerini korumakta. Sberbank tarafından bugün resmi bir açıklama yapılarak Rusya Federasyonu en büyük bankasının artık Blockchain teknolojisi hakkında merkez bankaları ile ortaklık kurmayacak olduğu ve ortak Blockchain teknolojisi projesi ile ilgili son kararlarının desteğin son bulmasından yana olduğu açıklandı. Blockchain teknolojisi giderek dünyadaki birçok ülkenin ilgisini çekiyor ve dünyada birçok şirket daha farklı çalışmalar yaparak Blockchain teknolojisinden faydalanmak istiyor.

Bitcoin ve kripto para birimleri ile ilgili son dönemde fiyat düşüşleri sebebi ile gündemdeki yerini korurken, Blockchain teknolojisi ile ilgili de yapılan çalışmalar hiçbir şekilde gündemde olan yerini kaybetmek veya azaltmak için istekli değil.

ABD’de yapılan son çalışmalarda yine, kripto para birimleri kadar Blockchain hakkında da halkın bilgi sahibi olduğu ve bu teknolojiye gelecekte ABD vatandaşlarının daha çok ilgi gösterebileceği ile ilgili kapsamlı ve resmi olmayan bazı araştırmalar var. Blockchain teknolojisi henüz yeterince fazla bilgi sahibi olunmayan ve hakkında bilgi edinmeye çalışan binlerce insan ve şirketin bulunduğu bir teknoloji. Zincir teknolojileri olarak bilinen bu teknoloji aslında dışarıdan saldırılara karşı korumalı olması, daha fazla insanın hayatını kurtarma potansiyeline sahip olması, çok hızlı, gizli olmasından dolayı gelecek vaat ediyor.

Peki Blockchain teknolojisi kendisinden istenenleri verme gücüne sahip mi?

Bu soruya yanıt verebilmek aslında çok zor. İnsanlar, devletler, hükümetler, şirketler herkes bir yandan Blockchain teknolojisi nedir, nasıl kullanılır? Sorularına yanıt aramakta. Bu soruların yanıtları IBM başta olmak üzere bazı şirketler tarafından verilirken, IBM bile bu konuda henüz Blockchain teknolojisi ürünlerinin yeterince fazla gelişmediğini ve daha fazla çalışma yapılması gerektiğini ifade etmekte.

IBM’in son Blockchain teknolojisi takip ürünlerinin 8 dakika süren bir takip işlemini sadece 2 saniyeye düşürmesi ile birlikte Blockchain teknolojisinin ne kadar önemli olduğunu ortaya çıkardı. Blockchain hakkında insanlar IBM’in bu ürünleri sayesinde çok daha fazla bilgi edindi veya edinmek zorunda kaldılar.

Bekleneni vermeyebilir, ama faydalı olacak

Blockchain teknolojisinin kendisinden beklenen üst düzey performansı verememesi doğal. İnsanlar henüz bilmedikleri bir teknoloji olan Blockchain teknolojisinin dünyayı kurtarabilecek olduğunu bile düşünüyor. Ancak bu mümkün değil. Kripto paralar nasıl bir gecede 20 bin dolar olup, ertesi gece 40 bin dolar olmuyor ise Blockchain teknolojisi de bir gecede dünyayı kurtarmaz veya kurtaramaz. Nedeni de çok basit. Aslında Blockchain teknolojisi ürünleri insanların gelecekte hayatlarını kurtarabilecek bir teknoloji ancak bugünden bu teknolojinin çok başarılı olması, tüm herkes tarafından kullanılabilecek hale getirilmesi veya şirketlerin bu teknoloji ile her ay 1 milyar dolar harcadıkları maliyetlerin 10 bin dolara düşmesi mümkün değil.

Blockchain teknolojisinden beklenenler ne kadar fazla olursa gelecekte hayal kırıklığı da bir o kadar yüksek ve fazla olabilir. Bugün henüz zincir teknolojisinin operasyonel olmadığı ve aktif faaliyet göstermesinin birçok sektörde asla mümkün olmadığı bilinmeli.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları