Kripto Para

BlockFi, Yüksek Getirili Kripto Para Ürünü İçin SEC’e Kayıt Yaptıracak!

Kripto para şirketi BlockFi, yüksek getirili kripto para ürünü için SEC' kayıt yaptırmayı planladığını açıkladı.

Pazartesi günü yaptığı açıklamasında BlockFi, ABD’li yetkililer ile karara bağladığı 100 milyon dolarlık anlaşma kapsamında yüksek getirili kripto para kredi ürününün SEC’e kayıt yaptıracağını duyurdu.

BlockFi, Yüksek Getirili Kripto Para Kredi Ürünü İçin SEC’e Kayıt Yaptırmayı Planlıyor

Kripto para kredi şirketi BlockFi, BlockFi Yield isimli yeni kripto para kredi ürünü için SEC’e özel olarak bir taslak kayıt beyanı yapmayı planladığını açıkladı. Bu gerçekleşirse, şirket halka açık bir kayıtlı menkul kıymet ürünü sunulması yolundaki ilk bürokratik adımı atmış olacak.

Söz konusu duyuruyla birlikte BlockFi’ın 100 milyon dolarlık bir ceza ödeyeceği de resmi olarak doğrulandı. Şirket bu cezanın 50 milyon dolarını SEC’e verecek, geri kalan 50 milyon doları ise, şirkete kayıtsız menkul kıymet sunduğu iddiasıyla dava açan 32 eyalet ile uzlaşmak için kullanacak.

İlgili Haber
Kripto Para Şirketi BlockFi, SEC'e 100 Milyon Dolar Ceza Ödeyecek!

SEC’in yaptığı basın açıklamasına göre şirket, hükümetin gerçekleştirdiği soruşturmada işbirliği gösterdi ve gerekli iyileştirme önlemlerini aldı. Bununla birlikte şirket, hem SEC ile hem de eyalet temsilcileriyle yaptığı anlaşmalarda kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi.

SEC Başkanı Gary Gensler Konuyla İlgili Açıklama Yaptı

Gary Gensler, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarında şunları söyledi:

“Bu durum, kripto para kredi platformları alanında türünün ilk örneğini teşkil ediyor. Yaptığımız anlaşma ile birlikte kripto para piyasasının menkul kıymet yasalarıyla uyumluluk göstermesinin bir zorunluluk olduğu da anlaşılmıştır.”

BlockFi, basına yaptığı açıklamasında ABD’de halihazırda kayıtlı müşterilerinin faiz getirisi almaya devam edeceğini ancak bugünden itibaren hesaplarına daha fazla kripto para ekleyemeyeceğini söyledi. SEC’e kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından bu hesaplar BlockFi Yield hesaplarına dönüşecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu