BitcoinHaberler

Bloomberg 2022 Bitcoin Raporunu Yayınladı! “FED ile Savaşma!”

2022'de Bitcoin'in ön plana çıkacağı bir senaryo ile karşılabiliriz.

Bloomberg Bitcoin ve kripto para Ocak 2022 raporunu yayınladı. Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone tarafından kaleme alınan raporun ana temasını “FED ile Savaşma” oluşturuyor.

2022’de ABD’nin çok yüksek bir enflasyonla karşı karşıya kalma riskinin Bitcoin’in temellerinin güçlendirdiği belirtilen raporda 2021’in en çok yükselenleri arasında yer alan BNB ve Solana’nın ilk 5’deki macerasının sona erebileceği hatırlatıldı.

Raporda 2022 yılı için Bitcoin’de 30.000$’ın Ethereum’da ise 2000$’ın ana destek noktaları olduğu belirtildi. 30.000$’a ilişkin 2018 yılında yaşanan 3.000$’lık dip benzetmesi dikkat çekti.

Bu noktada FED’in parasal sıkılaşmaya gitmesinin riskli varlıklarda düşüş yaşanmasına neden olacağı hatırlatılırken, borsalardaki düşüşlerde Bitcoin’in öne çıkabileceği belirtildi.

“Bloomberg Kripto Endeksi’ne göre Bitcoin’de 30.000$’ı Ethereum’da ise 2000$’ı önemli görüyoruz. 2022’de kripto paraların markette baskın kalmasını ve ilerlemeye devam etmesini bekliyoruz. 2020 yılındaki gibi riskten kaçış bu belirttiğimiz desteklerin kırılmasına neden olabilir ancak bunu pek olası görmüyoruz. Bize göre Bitcoin 100.000$’a doğru ilerliyor. Ethereum’da ise 5000$ önemli bir direnç.

FED yüksek enflasyonla mücadele etmek için faizleri artırabilir. Bu noktada en riskli varlıklar kategorisindeki kripto varlıklarda yaşanacak düşüş, FED’in enflasyonla mücadelesini kolaylaştırır. Küresel rezerv varlığı olmak bu senaryodan Bitcoin’in birincil yararlanıcı olarak çıkmasını sağlayabilir.”

Raporun tamamına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bloomberg Ocak 2022 Kripto Raporu: FED ile Savaşma

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu