Bitcoin

Bloomberg Aktardı: Bitcoin (BTC) Bu Durumda 26.000 Dolara Kadar Çakılabilir!

Bitcoin'in yakın zamanda yaşadığı düşüş, Bloomberg analistlerine göre asıl düşüşün yanında çok ama çok hafif kalabilir!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 46.000 dolar seviyesine kadar çıktıktan sonra sert bir düşüş ile yeniden 40.000 dolar desteğine çekildi.

BTC fiyatının bu beklenmeyen çekilmesi makro-ekonomik gelişmelerle eşzamanlı oldu ve sebep büyük oranda bu olarak görülmekte. Peki BTC’de düşüş tam olarak bitti mi?

BTC’de 26.000 Dolar Alarmı!

Mart ayının ortalarından beri ilk defa 40.000 dolar seviyesine kadar çekilen BTC, önde gelen uzmanlara göre 26.000 dolara kadar çekilebilir.

Bloomberg’in “ayı kucağı” olarak tanımlayarak verdiği bu grafik, büyük bir kırılım ile 26.000 dolara düşüşü öngörmekte.

Bloomberg’e konuşan Jeffrey Halley, 36.000 dolar desteğinin kaybedilmesi ile beraber 26.000 doların görülebileceğini vurgulamakta.

Eğer BTC 40.000 dolarda tutunur ve haftalık kapanışı 42.000 dolarda tamamlarsa, analiste göre 47.500 dolar test edilebilir. Halley’e göre durum şu an boğadan çok ayı odaklı ilerlemekte ve BTC’de dikkatli olmakta fayda var.

Öte yandan Coinglass tarafından aktarılan bilgilere göre 439 milyon dolarlık kripto para sadece 24 saat içerisinde likidite oldu.

Long pozisyonların %88’i ise tam olarak piyasadan silindi ve ayılar egemenliği resmen ele geçirdi.

ABD Federal Rezerv’in Bitcoin gibi riskli varlıklar üzerindeki baskıyı arttıran tavrı, ABD doları gibi itibari paralara yaradı. ABD borsaları da benzer bir düşüş yaşadı ve Bloomberg aslında bunun etkilerini ele almakta.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Düşebilir olacaktı


Başa dön tuşu