AnalizBitcoin

Bloomberg Analisti Bitcoin İle İlgili Önemli Açıklamalarda Bulundu!

Bloomberg'de Kıdemli Emtia Stratejisti olan Mike McGlone'den lider kripto para birimi Bitcoin açıklaması.

Bir süredir değer kaybeden ancak yeniden rotasını yükseliş yönüne çeviren Bitcoin bugün gündemin en önemli yatırımcı maddeleri arasına girdi.

Bloomberg’de Kıdemli Emtia Stratejisti olan Mike McGlone, konu ile ilgili yaptığı açıklamada 10 yılı aşkın geçmişine bakıldığında Bitcoin’in yatırımcılar tarafından 120 aydan daha fazla süre içerisinde daha çok yatırımcı kazandığını ve daha fazla sayıda kripto para yatırımcısının piyasaya girdiğini doğruladı. Açıklamalarında, kripto para birimi Bitcoin ile ilgili olumlu ifadeler kullanan McGlone, Bitcoin’in daha fazla değer kazanması ve daha çok sayıda kripto para birimi yatırımcısının piyasaya girmesinin mümkün olduğuna işaret ederek, bunun arkasında yatan en önemli nedenin ise aslında Bitcoin’in kendisinde gizli olduğuna değindi.

Bitcoin’in sabit bir arza sahip olduğu ve 21 milyon adetten daha fazla üretilmesinin mümkün olmayacağını bildiren McGlone, “bu da Bitcoin’e talebin artması ve azalan arz ile beraber daha fazla değer kazanması ve daha fazla sayıda insanın elindeki Bitcoin ve kripto para birimlerinin değer kazanması anlamını taşıyor” dedi.

Bitcoin 21 milyon adetten sonra üretilemeyecek. Ancak bazı uzmanlar bunun fiyatın artması için en etkili neden olmayacağını, eğer ki yatırımcı sayısı azalır ancak arz sınırlı kalırsa fiyatın yine düşüş göstermesi beklentisinin zor da olsa mümkün olabileceğine değiniyor.

Örneğin, ABD veya herhangi bir büyük ülke tarafından kripto para birimlerine yönelik yaptırımlar veya engellemeler uygulanırsa bugün 10 milyon insan Bitcoin sahibi ise o dönemde 1 milyon insanın Bitcoin sahibi olabileceği, bu durumun ise 21 milyon adet arzdan bağımsız olarak fiyatın düşüş göstermesine neden olabilecek hamlelerden bir tanesi olacağına değiniyorlar.

Bitcoin Fiyatı Yükselişe Geçti Ama…

Bitcoin bugün 11.088 dolara kadar yükseldi ve bazı kripto para birimi borsalarında daha fazla yüksek fiyattan kendisine yeni alıcılar aradı. Ancak fiyat bu dakikalarda 11.000 doların sınırında ve 11.000 doların altına düştüğü dakikalar olabiliyor. Fiyatın 11.288 ABD Doları seviyesine kadar riskli bir aralıkta olduğu bilgisini veren analistler, “Bitcoin bu dönemde düşüş gösterebilir, kısa vadeli yatırım yapacak olanlar çok dikkatli olmalılar” diyor.

*Bitcoin fiyatı her an değişebilir ve yatırımcılar piyasaya göre hareket etmelidir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu