coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBloomberg Analistleri Bitcoin Spot ETF Onaylanma İhtimalinde Güncellemeye Gitti

Bloomberg Analistleri Bitcoin Spot ETF Onaylanma İhtimalinde Güncellemeye Gitti

Bloomberg analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart, yaptıkları açıklamada Bitcoin Spot ETF onay ihtimalini değerlendirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas kısa bir süre önce Bitcoin spot ETF’sinin başarısız olma olasılığının %10’dan sadece %5’e düştüğünü açıkladı.

Potansiyel başarısızlığın nedenleri arasında SEC’in yeni itirazlar getirmesi, mahkeme kararlarını göz ardı etmesi veya Biden yönetiminin müdahalesi yer alabilir. Bununla birlikte, ETF’nin önümüzdeki hafta onaylanması bekleniyor.

Bitcoin Spot ETF’ler Onaylanmama Senaryoları Neler?

Bloomberg Analisti James Seyffart, BTC spot ETF’ler için bir takipçisinin daha önce belirtilen %10’luk başarısızlık olasılığının sonuçlarına ilişkin sorusuna yanıt olarak üç olası senaryo sundu:

  • Ark Invest, Mart ayına ilişkin güvence vererek geri çekilir: Bu senaryo mümkün olsa da olası görülmüyor.
  • Gary Gensler konuyu abartır ve SEC yeni gerekçeler öne sürmeyi reddeder ya da mahkemeyi görmezden gelir: Bu durum konunun mahkemeye geri dönmesine neden olur. Ancak bu sonuç da olası görülmüyor.
  • Biden yönetimi süreci durdurmak için müdahale eder: Bu da pek olası görülmeyen bir başka senaryo.
İlgili Haber  Satoshi Nakamoto'nun Bitcoin Cüzdanına Binance'ten 1 Milyon Dolarlık BTC Gönderildi: Satoshi Uyandı Mı?

Balchunas, Seyffart’ın değerlendirmesine katılmakla birlikte, bu noktada başarısızlık olasılığının %5’e daha yakın olabileceğini öne sürdü. Bu tür olasılıklar için küçük bir pencereyi açık tutmanın önemli olduğunu söyledi.

BlackRock yöneticilerinin önümüzdeki hafta Çarşamba günü Bitcoin Spot ETF’ler için bir onay beklediği biliniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail