AnalizBitcoin

Bloomberg Bitcoin İçin Kısa Vade Hedefini Açıkladı! 20.000 Dolar Geliyor Mu?

Bloomberg, Bitcoin fiyatının kısa vadede 12.000 doların üzerine çıkabileceği konusunda iyimser.

Bloomberg’in yıl ortası raporu, BTC’nin yakın zamanda 12.000 dolar üzerine çıkacağını gösteriyor. Bloomberg’in raporundaki en dikkat çekici detay ise aktif olan adreslerin sayısı.

Bloomberg, Grayscale’in Bitcoin Trust fonunun, normal spot işlemdeki BTC fiyatına yaklaşmasını olumlu olarak karşılarken bu durumun piyasaya yeni yatırımcı girmesiyle meydana geldiğini ve son zamanlarda aktif olan cüzdan sayısının hızla arttığını ifade etti.

Ayrıca raporda, ABD Para Birimi Kontrolörü Ofisi’nin, ABD bankalarının dijital varlıklara velayet sağlamasına izin verme konusundaki son kararının, kurumsal yatırımcılar için son engeli ortadan kaldırması gerektiği belirtiliyor. Bununla birlikte Bitcoin’in bu ivmeyi sürdürmesi için 10.000 dolarlık direnci (muhtemelen rapor geçen hafta derlendi) geçmesi gerektiğini belirtti. Hatta an itibarı ile bu seviye zaten geçilmiş durumda.

Tüm bunlar ve raporda geçen diğer bazı senaryolar doğrultusunda BTC’nin 12.000 doları yakın zamanda göreceğini düşünen Bloomberg analistleri, ilerleyen günler için oldukça olumlu düşünüyor.

*Bloomberg’in daha önceki raporlarına bakıldığı zaman haziran ayında 13.000 dolarlık tahmini olduğu hatta ay sonunda da 20.000 dolarların görüleceği ifade ediliyordu. Her ne kadar geçtiğimiz aylarda tahmin edilen bu fiyatlar gerçekleşmese de bu tahminlerin birkaç ay gecikmeli bir şekilde yaşanacağı ifade ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu