BitcoinHaberler

Bloomberg: “Kurumsal Yatırımcılar Spot Bitcoin ETF’si İstiyor!”

Analist, Bitcoin spot ETF'sinin daha fazla yatırım alacağını düşünüyor.

Kripto para birimlerinde muazzam artışların göründüğü 2021 yılında ilk Amerikan Bitcoin vadeli işlem ETF’si olan ProShares ETF’si  Ekim ayında başlatıldı. ProShares ETF’sinin başlamasından sonra kripto para piyasasında bir canlanma yaşandı.

Kripto para piyasasında yaptığı olumlu etkilere dikkat çeken bir Bloomberg analisti vadeli işlem ETF’sinden ziyade spot bir Bitcoin ETF’sinin daha fazla yatırımcı çekeceğine inandığını belirtti.

Bloomberg  analisti SEC tarafından onaylanan ProShares Bitcoin ETF’sinin büyük ilgi gördüğüne ve fonun iki gün içerisinde 1 milyar $ topladığına dikkat çekerek spot bir Bitcoin ETF’sinin de yatırımcılardan milyarlarca dolar toplayabileceğini savundu.

Analist, spot bir Bitcoin ETF’sinin onaylanması halinde yatırımcı talebinin daha da artmasının muhtemel olduğunu çünkü doğrudan spot Bitcoin ETF’sinden farklı olarak, vadeli işlem ETF’sinde vadeli işlemlere dayalı ürünlerin risklere karşı savunmasız olduğunu belirtti.

Raporunda bu yıl içerisinde kripto para fonlarına yatırılan miktarın iki katına çıktığını vurgulayan analist, kurumsal firmaların da spot bir Bitcoin ETF’sini istediğini ifade etti.

Bloomberg Intelligence ETF analisti James Seyffart, Bitcoin spot ETF’lerinin bu alana çok daha fazla varlık getireceğini düşündüğünü söyledi.

“ABD’de spot ETF’ler gibi daha verimli yapılara sahip olsaydık, bu alandaki varlıkların daha da büyük olacağını düşünmeden edemiyorum.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu