BitcoinHaberler

Bloomberg: “Mt.Gox, CoinLab İle Anlaştı!” Bitcoin’de (BTC) Korkulan Senaryo Gerçekleşecek Mi?

Mt.Gox yine gündemde...

Kripto para severlerin korkulu rüyası Mt.Gox mağdurları yine gündemde.

Bildiğiniz üzere, 2014 yılında hackerların 850 bin Bitcoin’i çalmaları üzerine iflasını isteyen Japon Kripto Para Borsası Mt.Gox, iflasını açıkladıktan sonra bir çok yatırımcının parasını ödeyemedi.

Yaklaşık 6 yıldır süren davalar sonucunda batık borsaya ait, içerisinde 200.000 Bitcoin unutulmuş bir cüzdan olduğu tespit edildi. Tokyo Bölge Mahkemesi tarafından atanan tasfiye komisyonu, Mt.Gox’un unutulmuş cüzdanından, borsada tüm varlıklarını kaybeden alacaklılara 150.000 BTC dağıtmasına karar vermişti.

2014 yılında iflas eden ve birçok yatırımcının mağdur olmasına neden olan Japon Kripto para borsası Mt. Gox’un 150.000 Bitcoin’i dağıtma planını sunması için için son gün 15 Aralık’tı. Bu tarihte Mt.Gox ödemelerin ne şekilde yapılacağına ilişkin raporunu Mahkemeye sunmuştu. Ancak ödeme planına ilişkin bilgi paylaşımı yapılmamıştı.

İlgili Haber
Mt.Gox'tan Haber Var! Bitcoin (BTC) Tepki Verdi!

Gün içerisinde Bloomberg muhabiri Matt Leising bu konuda bir twit paylaştı. Mt.Gox ve Amerikan Borsası CoinLab’ın anlaşmaya vardığını aktaran muhabire göre, mağdurlar alacaklı oldukları miktarın %90’ını Coinlab üzerinden alabilecek.

Henüz çok yeni olan bu habere ilişkin daha fazla detay bulunmuyor. Detaylar ortaya çıktıkça paylaşacağız.

Bitcoinlerin mağdurlara dağıtılması ve piyasaya girişiyle birlikte büyük bir satış baskısı oluşacağından endişe ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu