BitcoinHaberler

Mt.Gox’tan Haber Var! Bitcoin (BTC) Tepki Verdi!

Mt.Gox olayında son aşamaya gelindi.

Yatırımcıların tedirgin olduğu ve merakla beklediği Mt.Gox dosyasından haber var. Mt.Gox tarafından yapılan açıklamaya göre, 150.000 BTC’nin nasıl dağıtılacağına ilişkin ödeme planı mahkemeye sunuldu.

İlgili Haber
Mt.Gox Olayında Son Gün Bugün! Ertelenmezse Bitcoin (BTC) Çok Sert Düşebilir!

Davaya bakan Tokya Bölge Mahkemesi, Mt.Gox olayı mağdurlarının haklarına kavuşması için yapılacak ödemelere ilişkin, tasfiye heyetine süre vermişti. Bugün dolan süre sonunda Mt.Gox ödemelerin ne şekilde yapılacağına ilişkin raporunu Mahkemeye sundu. Mahkemenin tasfiye heyetinin ödeme planını kabul edip etmeyeceğini zaman gösterecek.

Mt.Gox tarafından yapılan açıklamada, dağıtımın ne şekilde yapılacağına ilişkin bilgi verilmedi. Yatırımcıları tedirgin eden ve piyasaları etkiyecek “tek seferde” dağıtma planının, mahkemeye sunulup sunulmadığı konusunda açıklama yapılmasa da piyasalar, bugün bir dağıtım veya satış olmaması haberine olumlu tepki verdi.

Pek çok yatırımcı Mt.Gox kanadından yapılan açıklamaya istinaden, dağıtımın sürece yayılacağı yorumunu yaptı.  Haberin duyulmasıyla birlikte  Bitcoin 19.350 $ seviyesine kadar yükseldi. Haber saati itibariyle Bitcoin 19300$’dan işlem görüyor.

Olayla ilgili ayrıntılar geldikçe paylaşacağız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu