BitcoinHaberler

Mt.Gox Olayında Son Gün Bugün! Ertelenmezse Bitcoin (BTC) Çok Sert Düşebilir!

Mt.Gox yatırımcıların korkulu rüyası olmaya devam ediyor.

2014 yılında iflas eden ve birçok yatırımcının mağdur olmasına neden olan Japon Kripto para borsası Mt. Gox’un 150.000 Bitcoin’i dağıtması için son gün 15 Aralık.

2014 yılında hackerların 850 bin Bitcoin’i çalmaları üzerine iflasını isteyen Japon Kripto Para Borsası, iflasını açıkladıktan sonra bir çok yatırımcının parasını ödeyemedi.

Yaklaşık 6 yıldır süren davalar sonucunda, batık borsaya ait, içerisinde 200.000 Bitcoin unutulmuş bir cüzdan olduğu tespit edildi. Tokyo Bölge Mahkemesi tarafından atanan tasfiye komisyonu, Mt.Gox’un unutulmuş cüzdanından, borsada tüm varlıklarını kaybeden alacaklılara 150.000 BTC dağıtmasına karar vermişti.

2019 yılında yapılması beklenen dağıtımın tarihi, tasfiye komisyonunun talebi üzerine bir çok defa değiştirildi. Mahkeme son olarak 15 Aralık 2020’de dağıtımın yapılmasına karar verdi. Yedieminde tutulan Bitcoinlerin dağıtımıyla kullanıcıların kayıplarının kısmen telafi edileceği düşünülüyor.

Daha önce uyarısını yaptığımız olayla ilgili şuana kadar herhangi bir erteleme haberi gelmedi. Yarın bu BTC’lerin toplu olarak dağıtılması halinde, uzun süredir bekleyen mağdurların BTC’leri satacağı düşünülüyor. Şayet böyle bir tablo oluşursa 150.000 BTC’nin tamamı satılmasa dahi piyasalarda çok büyük düşüşlerin yaşanmasına neden olabilir.

Bu olaya ilişkin dağıtım haberi piyasalara düşer düşmez sert bir tepki gelebileceğini düşünen analistler, yatırımcıları Mt.Gox haberlerini takip etmeleri konusunda uyardı. Tasfiye komisyonunun yarın yeni bir erteleme talep edip etmeyeceği bilinmiyor. Bizde yatırımcılarımız için takip ediyor olacağız.

İlgili Haber
Mt. Gox 150.000 Bitcoin (BTC) Dağıtırsa Dump Gelebilir! Tasfiye Tarihi Çok Yakın!

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu