HaberlerKripto ParaLitecoin

Borsalar Bu Altcoin Hakkında Uyarı Yayımlıyor! “Desteklemeyeceğiz”

Kore borsaları Bithumb ve Upbit Litecoin işlemleri ile ilgili uyarıda bulundu.

Kore’nin kripto para ticaret hacminin büyük bir kısmını elinde bulunduran kripto para borsaları Bithumb ve Upbit, Litecoin işlemleri hakkında bir uyarı yayınladı.

Litecoin, 20 Mayıs’ta kripto para işlemlerinin gizli olarak yapılmasına izin veren bir güncelleme olan Litecoin Mimblewimble güncelleştirmesinin resmi olarak gerçekleştiğini duyurdu.

Bu güncellemelerin ardından yatırımcılara Litecoin (LTC) hakkında yatırım uyarıları verildi.

Bithump yayınladığı gönderide şu ifadelere yer verdi:

“Litecoin’in Mimblewimble güncellemesi ağa gizlilik özelliği katıyor. Bu güncelleme Litecoin blok zincirine gizli işlem yeteneği kazandırarak kullanıcıların işlem bilgilerini gizleyerek token göndermelerini sağlıyor.”

Bithump ve Upbit yayınladıkları gönderilerde kripto para borsalarının müşterinizi tanıyın-KYC ve kara para aklamayı önleme-AML önlemlerinin uygulanmasına dikkat çekti.

Borsalar tarafından yapılan açıklamada, kara para aklama ve terörün finansmanın önlenmesi gibi yükümlülükler nedeniyle gizlilik paralarına karşı mesafeli durdukları belirtildi.

Açıklamada bazı yasal yükümlülüklere atıfta bulunularak Litecoin’deki son güncellemeye “önemli bir sorun” olarak not ettikleri belirtildi.

Borsalar henüz bu teknoloji kullanılarak bir para yatırma işlemi yapılmadığını ancak yapılması durumunda bunu desteklemeyeceklerini açıkladı.

Bithump ve Upbit dışında Kore’nin diğer Kore borsası Korbit ve Coinone’den bu konuda henüz bir açıklama gelmedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu