Kripto HaberleriAnalizBorsalara Gönderilen Bitcoin (BTC) Miktarı Azalıyor: Anlamı Ne?

Borsalara Gönderilen Bitcoin (BTC) Miktarı Azalıyor: Anlamı Ne?

Takip et

Kripto para piyasalarına neredeyse 1 senedir bir ayı piyasası hakim. Başta Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) olmak üzere neredeyse bütün kripto para birimleri değer kaybetti.

Dünya genelindeki ekonomik koşullardan dolayı risk ürünlerinden çıkış gerçekleşiyor. Bu nedenle lider kripto para birimi üzerinde de büyük bir satış baskısı oluştu. Ancak satışları ölçen en önemli on-chain verilerinden biri, baskının git gide azaldığını gösteriyor.

Kripto dünyasının en büyük zincir üstü veri toplayıcılarından Glassnode, önemli bir veri paylaştı.

Bitcoin’de Satış Baskısı Azalıyor Mu?

Glassnode’un verilerine göre borsa cüzdanlarına BTC gönderen cüzdan sayısı son 2 senenin en düşük seviyesine geriledi. Borsalara Bitcoin gönderen cüzdan sayısı (7 günlük ortalama) 4 milyon 443 bine kadar geriledi.

2021 yazında yaşanan ayı sezonundaki dip seviyelerin, borsalarda gönderilen BTC sayısının yine dipteyken görülmesi dikkat çekici.

Kripto paraların borsalara gönderilmesi, genellikle sahiplerin satış yapacağı yönünde yorumlanıyor. Borsalara kripto gönderen cüzdan sayısının oldukça azalması, satış baskısının azaldığının en önemli göstergelerinden biri.

Kripto aleminin fenomen analistlerinden Capo ise, kısa vadeli de olsa bu haftasonunda kripto paralarda yükseliş bekliyor.

Lider kripto para birimi, FED’in faiz arttırımının ardından Powell’ın yapmış olduğu şahin açıklamalar ile 20.000$’ın altına geriledi.

$BTC, yazım tarihi itibariyle 19.000$ seviyesinde tutunmaya çalışıyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları