Bitcoin

Borsalardaki Bitcoin (BTC) Rezervleri, Son 2 Yılın En Düşüğünü Gördü

Borsalardaki BTC rezervi dibi gördü. Peki bu ne anlama geliyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) birkaç hafta önce %30 düşüş yaşadıktan sonra yeniden toparlanmaya başladı. 45.000 doların altına kadar sarkan BTC/USD paritesi, basın saati itibarıyla ise 55.000 dolar üzerinden işlem görüyor. Gün içerisinde 55.000 dolar direncinden birkaç kere dönen BTC, birbiri ardına gelen güzel haberlerle ise yeniden tepki vermeye başladı.

Bitcoin Likiditesi Dibi Gördü

Glassnode tarafından aktarılan bilgilere göre, Bitcoin için en önemli indikatörlerden birisi net yükseliş sinyali veriyor. Kripto para borsalarındaki Bitcoin rezervini takip eden indikatör, son 2 yılın en düşük seviyesinin görüldüğünü ortaya koydu. Analistler aslında kurumsal yatırımcıların yaptıkları alımların likidite krizi yaratabileceğini daha önce de vurgulamıştı. Şu an kurumsal yatırımcıların borsalardan yaptıkları alımları kendi cüzdanlarına aktarması, kesinlikle likiditeye zarar vermekte.

Borsalarda daha az BTC kalmasının uzun vadede yaratacağı etki ise yükseliş olarak görülüyor. BTC’ye daha fazla talep geldikçe borsalardaki miktar azalacak ve azalan miktar ile fiyat teklifleri artacak.

Glassnode tarafından daha önce aktarılan bir gönderide de bireysel yatırımcıların bile panik satışı yapmadığı ortaya çıkmıştı. 40.000 dolar bandına gerileyen BTC daha önce bu gibi düşüşlerle panik yaratsa da bireysel yatırımcılar ellerindeki BTC’leri satmadı.

Buna ek olarak 1,9 trilyon dolarlık teşvik ödeme paketi de BTC fiyatının yukarı yönlü hareketinde etkili oldu. Ünlü analist Michael van de Poppe de konu hakkında yaptığı açıklamada 56.000 doların üstüne çıkılması durumunda 60.000 doların görüleceğini belirtti. Analiste göre borsalardaki BTC rezervinin azalması ise hiç olmadığı kadar olumlu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu