BitcoinHaberler

Borsalardan 700 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Buhar Oldu!

CoinCorner CEO’sundan borsalarda yaşanan likidite kriziyle ilgili açıklama geldi.

Geçtiğimiz günlerde birçok balinanın piyasadan çekildiği haberlerinin yayılmasının ardından Bitcoin cephesinde yükseliş beklentileri atışa geçti. Ancak yaşanan düşüşler, yatırımcıların beklentilerini şimdilik boşa çıkarıyor. Ayrıca gelen son verilerin borsalardaki Bitcoin miktarlarının giderek azaldığını göstermesi üzerine usta bir isim açıklama yaptı.

İlgili Haber
Bitcoin’de Yükselişin Önündeki Engel Kalkıyor Mu? Balinalar BTC'lerini Borsalardan Çekiyor!

İngiltere’nin önde gelen kripto para borsalarından CoinCorner’ın CEO’su Danny Scott, twitter üzerinden borsalarda yaşanan Bitcoin likidite sıkıntısını ele aldı. Glassnode’un bir grafiğini paylaşan Scott, borsalardaki Bitcoin miktarlarının azalışının devam ettiğini gösterdi. Bununla birlikte Bitcoin’in likidite krizi yaşadığını ve geçen hafta 700 milyon dolarlık BTC’nin borsalardan çekildiğini belirtti.

Bitcoin’de Yaşanan Hareketlerin Sebebi…

Scott, borsalarda alınan BTC’lerin uzun vadeli olarak değerlendirmek için sahipleri tarafından borsalardan soğuk cüzdanlara geçirildiğini iddia ediyor. Ayrıca Scott, son zamanlarda yaşanan ani BTC hareketlerinin, soğuk cüzdanlara aktarılan BTC’lerin sebep olduğunu düşünüyor.

Son olarak Glassnode verilerini ele alalım. Yayın saati itibariyle sıfır olmayan Bitcoin cüzdanlarının miktarı 32.895.118 ile tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 32.899.276 yakın seyrediyor. Bu da Bitcoin’in oldukça fazla kişiye ulaşmaya başladığı şu zamanlarda yaşanan bu likidite krizinde gerçekleşen hareketleri açıklar niteliktedir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu