HaberlerXRP

Brad Garlinghouse Açıkladı: Ripple’dan 100 Milyon Dolarlık Dev Yatırım Geldi!

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, yayınladığı basın bildirisinde 100 milyon dolarlık dev bir yatırım yaptıklarını açıkladı.

Blockchain şirketi Ripple (XRP), iklim değişikliği ile mücadele etmek için 100 milyon dolarlık bir yatırım yaptığını açıkladı.

Yatırım ile birlikte şirket, karbon kredi piyasasının modernizasyonuna katkı sağlamak istiyor.

Karbon piyasaları sayesinde şirketler ve bireyler, karbon emisyonlarını sıfırlayamadıkları durumlarda karbon kredisi satın alabiliyor.

Şirket buna ek olarak karbon kredilerinin tokenizasyonunu da sağlayacak yeni bir fonksiyona yatırım yapacağını açıkladı.

Ripple Bu Yatırımı Neden Yaptı?

Şirketin CEO’su Brad Garlinghouse’un yaptığı açıklamaya göre, bu yatırım ile birlikte Ripple iklim değişikliğine karşı savunmada kendi rolünü tamamlamış oldu.

Garlinghouse, Blockchain ve kripto sektörünün, karbon piyasasının tam potansiyelinin karşılanmasında lider bir role sahip olduğuna inanıyor.

Şirketin son yatırım hamlesi aslına bakılırsa gelecekteki karbon taahhütleriyle de uyumlu gözüküyor.

Garlinghouse yaptığı açıklamasında karbon emisyonlarının azaltıldığı bir geleceğin gerekliliğinin yanı sıra karbon piyasasının da iklim hedeflerine ulaşmak için eşit derecede önemli olduğunu düşünüyor.

CEO, 2023 yılında şirketin karbon emisyonunu net olarak tamamen sıfırda tutmayı hedeflediğini söyledi.

İlgili Haber
Ripple'ın Bugün Beklenen Hinman E-Postaları Davanın Seyrini Değiştirecek Mi?

2021 yılında kurulan Ripple tarafından kurulan Crypto Climate Accord, şu anda 500’den fazla üyeye sahip. Garlinghouse, Blockchain ve kripto para sektörünün şeffaf, doğrulanabilir ve ölçeklenebilir olması gerektiğini söyledi ve bu koşulların sağlandığı takdirde piyasanın büyüyeceğini ve istene sonuçları alabileceğini belirtti.

Şirketin açıklamasına göre, halihazırda bazı iklim bilincine sahip finans teknolojileri şirketleriyle ortaklıklar kuruldu.

Kripto Paraların Karbon Emisyonundaki Rolü Ne?

Dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin, kripto paralar ile ilgili sorunlar konuşulduğunda genellikle kastedilen coin oluyor.

Proof of Work mekanizmasıyla çalışan bir kripto para olan Bitcoin’in madenciliği için son verilere göre Hollanda’nın elektrik kullanımına eşdeğer bir enerji tüketimi gerektiği düşünülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu