Kripto HaberleriAltcoinBu Altcoin İçin Çin'de Dev Bir Sahte Dolandırıcılık Etkinliği Düzenlendi: Binance CEO'su...

Bu Altcoin İçin Çin’de Dev Bir Sahte Dolandırıcılık Etkinliği Düzenlendi: Binance CEO’su da Şaşkın…

Çin'de düzenlenen bir etkinlikte bu altcoinin CEO ve yöneticileri iddia edilen kişilerin aktör olduğu ortaya çıktı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Çin’de UniSwap’ı (UNI) temsil ediyormuş gibi görünen fakat bu altcoin ile herhangi bir alakası olmayan bir konferans düzenlenmesi kripto para topluluğunda gündemi meşgul ediyor.

Twitter üzerinde dolaşan videolarda Çin’de bir kripto para etkinliği gözleniyor ve bu etkinliğe sözde UniSwap CEO’su ve diğer üst düzey yöneticileri katılıyor. Fakat katılımcıların ücretli aktörler olduğu ve UniSwap ile bağlantısı olmadığı fark edilebiliyor.

Buna ek olarak konferansta söz alan ve UniSwap (UNI) yöneticileri olduğu iddia edilen kişilerin kripto para teknolojileri hakkında herhangi bir bilgisi olmaması ve altcoinin tokenomikleri hakkında yanlış bilgiler vermesi de dikkat çekiyor. Almanya’dan geldikleri iddia edilen sözde UniSwap yöneticilerinin İngilizce konuşmalarının ağır bir Rus aksanı içermesi de bir diğer detay.

İlgili Haber
XRP Avukatı: "Ripple-SEC Davasında Bu Tarihe Kadar Karar Çıkmazsa Şok Olurum"

İddialara göre bu tür konferanslar, söz konusu altcoinin değerinin artması için bazı balina cüzdanlar tarafından fonlanıyor olabilir. Bununla birlikte Çin’deki kripto para yasağı göz önüne alındığında bu tür bir konferansın yapılması zaten pek mümkün görünmüyor.

UniSwap’ın gerçek CEO’su Hayden Adams da Twitter üzerinden yayınladığı mesajında bunu bir dolandırıcılık girişimi olarak nitelendirdi ve ayrıca bu dolandırıcılık girişimine bu kadar emek harcanmasını da şaşkınlıkla karşıladı.

Adams, dolaşan video ile ilgili şunları söyledi:

“Video çılgınca. Bu insanların kim olduğu hakkında hiçbir fikrim yok.

UniSwap ile ilişkili olmadıkları kesin.

Bir çeşit dolandırıcılık olduğunu varsayıyorum.”

Buna ek olarak Binance CEO’su Changpeng Zhao da konuyla ilgili “Bu çılgınlık. Dolandırıcılara dikkat edin” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay