Kripto HaberleriAltcoinBu Altcoin Projesi 250 Milyon Dolar Yatırım Topladı: Yatırımcılar Arasında Huobi ve...

Bu Altcoin Projesi 250 Milyon Dolar Yatırım Topladı: Yatırımcılar Arasında Huobi ve Kucoin de Var!

Takip et

Daha önce iptal edilmek zorunda kalınan bir Blockchain projesi olan TON’un yeniden hayata geçirilmesiyle oluşturulan altcoin Toncoin, aralarında kripto para borsaları Huobi ve Kucoin’in girişim kollarının da bulunduğu çok sayıda şirketten 250 milyon dolar fon topladı.

Toplanan fonların Toncoin ekosistemindeki projeleri desteklemek amacıyla kullanılması bekleniyor.

Proje İçin Huobi, Kucoin ve MEXC Gibi Şirketler Yatırım Yaptı

250 milyon dolarlık fona katkıda bulunan şirketler arasında Huobi Incubator ve Kucoin Ventures’ın yanı sıra MEXC Pioneer Fund, 3Commas Capital, Orbs, TON Miners ve Kilo Fund da bulunuyor.

TON Vakfı’nın açıklamasına göre toplanan fonlar ile birlikte Telegram Open Network (TON) Blockchain’i üzerinde çalışan geliştiriciler inkübasyon, yatırımlar ve hibeler yoluyla desteklenecek.

TON, mesajlaşma servisi Telegram ile uyumlu bir katman 1 Proof of Stake Blockchain’i olarak biliniyor. Bununla birlikte eski halinin aksine Toncoin projesi Telegram’dan tamamen bağımsız çalışıyor. Bununla birlikte Telegram’ın CEO’su Pavel Durov geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamasında söz konusu projeyi onayladığını açıklamıştı.

İlgili Haber
Telegram CEO'sundan Toncoin'e Destek Geldi, Toncoin Zıpladı!

Altcoinin Telegram’a Entegre Edilmesi Planlanıyor

Bununla birlikte planlara göre Toncoin, Telegram’a entegre edilecek ve böylece uygulamanın aylık 500 milyon aktif kullanıcısını hizmetine sunulacak.

Bilindiği üzere Telegram TON projesini 2020 yılının Ağustos ayında kapatmak zorunda kalmıştı. ABD’li denetleyici SEC, şirketin 2018 yılında 1.7 milyar dolarlık kayıtsız menkul kıymet satışı yaptığını iddia etmesi bu kararda etkili olmuştu.

Buna rağmen TON topluluğu Blockchain üzerinde geliştirme yapmaya devam etti ve altcoin projesinin ismi Toncoin olarak değiştirildi. Son gelişme ile birlikte de Ton Vakfı, Blockchain’i üzerindeki projeleri desteklemek için ilk ekosistem fonunu başlatmış oldu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları