HaberlerKripto Para

Telegram CEO’sundan Toncoin’e Destek Geldi, Toncoin Zıpladı!

Telegram CEO'su TON projesinin devamı olarak Toncoin'in hayata geçirildiğini söyledi.

Mesajlaşma platformu Telegram, 2020 yılında SEC ile yaşadığı sorunlar nedeniyle bir Blockchain projesi olan Telegram Açık Ağı’ı (TON) sonlandırmak zorunda kalmıştı. SEC, Telegramın Menkul Kıymetler Kanunu ihlal suçunu işlediğini belirterek 18.5 milyon $ para cezası kesmişti.

Telegram’ın TON projesinden ayrılmasından sonra TON projesi üzerinde çalışmış bazı geliştiriciler çalışmalarına devam ederek “Toncoin” adı altında projeyi tekrar hayata geçirdiler.

Toncoin adı altında tekrar başlatılan proje için Telegram CEO’su Pavel Durov, telegram üzerinden bir gönderi yayınladı.

Gönderisinde oluşturdukları teknolojinin canlı ve gelişmekte olduğundan gurur duyduğunu belirten Durov, şunları söyledi:

“Telegram geçen yıl TON’a veda ettiğinde , gelecek nesil geliştiricilerin blok zinciri vizyonumuzu sürdüreceği umudunu dile getirdim. Bu yüzden geliştiricilerin Toncoin olarak yeniden markalandırdıkları açık TON projesini geliştirmeye devam ettiğini görmek bana ilham verdi.

Ölçeklenebilirlik ve hız söz konusu olduğunda, TON hala blok zinciri alemindeki diğer her şeyin önündedir.

TON projesi Toncoin adı ile yeniden markalaşma yoluna gitti ve Toncoin ekibine de aynı başarıyı diliyorum.Doğru pazara açılma stratejisiyle birleştiğinde, destansı bir şey inşa etmek için ihtiyaç duydukları her şeye sahipler.”

Durov, açıklamasında Toncoin ve Telegram arasında bir bağlantı olmadığını vurgulayarak “Orijinal TON’dan farklı olarak Toncoin, Telegram’dan bağımsızdır.” dedi.

Telegram CEO’sunun Toncoin’e desteğini açıklamasından sonra hızlı bir yükseliş yaşayan ve CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri açısından 203.sırada olan Toncoin, yaklaşık %45’lik bir artış ile  3,45 $ seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu