Kripto HaberleriAltcoinBu Altcoin Projesinin Arkasındaki Şirket, Çalışanlarının Yarısıyla Yollarını Ayırıyor!

Bu Altcoin Projesinin Arkasındaki Şirket, Çalışanlarının Yarısıyla Yollarını Ayırıyor!

Takip et

Cosmos (ATOM) altcoininin Blockchain’ini kuran şirket olan Ignite, iki eski çalışanı ve bir kaynağa göre bu hafta çalışanlarının yarısından fazlasıyla yollarını ayırdı.

Haber, Ignite’ın CEO’su Peng Zhong’un Cuma günü şirketten ayrılacağını açıklamasının ardından geldi. Kaynaklardan birine göre, Zhong’a firmadaki diğer üst düzey yöneticiler de katıldı. Tartışmalı bir yeniden yapılanmanın arka planında, Ignite’taki yüksek profilli ayrılıklar firmanın geleceğini sorgulatıyor.

İlgili Haber
Bu Altcoin Şirketinin CEO'sundan Sürpriz Ayrılık Açıklaması: Geleceği Nasıl Olacak?

Kripto Para Piyasasındaki Düşüşten Son Etkilenen Altcoin Şirketi Ignite Oldu

Ignite bazı çalışanlarını işten çıkardı ve diğerleri de kıdem tazminatı karşılığında şirketten ayrılmaya gönüllü oldu. Şirket böylece kripto para piyasasındaki son çöküşten etkilenen BlockFi, Coinbase ve Crypto.com gibi dev kripto para şirketleri arasına katıldı. Ancak kaynaklara göre Ignite’ın işten çıkarmalarının arkasındaki tek faktör kripto para piyasasındaki koşullar değildi.

İsimlerinin gizli kalması koşuluyla konuşan iki eski çalışana göre, işten çıkarma potansiyeli ilk olarak eski Ignite CEO’su Jae Kwon tarafından Mayıs ayında şirkete döndüğünde duyuruldu.

Cosmos Blockchain’inin ilk kurucularından olan Kwon, 2014 yılında o zamanlarda Tendermint olarak adlandırılan Ignite’ı ve All In Bits şirketlerini kurmuştu. Kwon, bazı çalışanlarıyla yaşadığı geniş çaplı bir anlaşmazlığın ardından 2020 yılında Tendermint’in CEO’luğundan istifa etti, ancak All In Bits yönetim kurulundaki koltuğunu korudu.

Mayıs ayında Kwon şirkete “New Tendermint” yan şirketi CEO’su olarak geri döndü ve bu şirkette Kwon’un bazı yan projeleri üzerinde çalışılmaya başlandı.

Kaynaklara göre Kwon, Mayıs ayında şirketin tüm çalışanlarının katıldığı bir toplantıda geri döneceğini açıkladığında, bazı çalışanlara kıdem tazminatı paketleri sunulacağını söyledi.

Kaynak, Haziran ayındaki kripto çöküşünün Kwon’u çalışan sayısını başlangıçta öngörülenden daha fazla azaltmaya zorladığını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları