AltcoinHaberlerNFT

Bu Altcoin Projesinin Discord Kanalları Yine Hacklendi: Yüklü Miktarda Varlık Çalındı!

Bu altcoin projesine ait Discord kanallarının yeniden hacklendiği ve yüklü miktarda koleksiyon ürünü çalındığı bildirildi.

ApeCoin altcoini dağıtıcısı Yuga Labs’in projeleri Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Otherside’ın Discord sunucuları bir kimlik avı saldırısıyla ele geçirilmiş gibi görünüyor.

Saldırganlar, Discord Sunucusuna Gönderdiği Sahte Linkler ile Yatırımcıların Varlıklarını Çaldı

Saldırganların 145 Ethereum’un (256.000 dolar) üzerinde token çaldığı iddia ediliyor. Görünüşe göre bir topluluk yöneticisinin hesabı ele geçirildi ve bu da saldırganlara sunuculardaki yönetici hesaplarına erişim sağladı.

Saldırganlar bunun ardından Discord kanallarında kullanıcıların “özel bir çekilişe” katılabileceklerini açıklayan sahte linkleri paylaştı. BAYC Discord kanalı şu anda kapatılmış durumda, Otherside sunucusundaki moderatörler ise kullanıcıları doğrudan mesajları devre dışı bırakmaya teşvik ediyor.

Bununla birlikte bu saldırı, BAYC projesinin bu yıl uğradığı ilk hacker saldırısı değildi. Proje son üç ay içinde çok sayıda kimlik avı saldırısına maruz kaldı ve bu süreçte birçok NFT çalındı.

İlgili Haber
Dünyanın En Büyük NFT Koleksiyonu Bored Ape Yacht Club Hacklendi: Onlarca NFT Kayıp!

Son Kripto Para Saldırısında 32 NFT Çalındı

Blockchain güvenlik firması PeckShield’den alınan veriler, bir BAYC, iki Mutant Apes, beş Otherdeeds ve bir Bored Ape Kennel Club token dahil olmak üzere 32 NFT’nin çalındığını gösterdi.

Söz konusu saldırı, son zamanların en yıkıcı saldırılarından biri olarak görülüyor. Bu yıl yapılan önceki saldırılarda, saldırı başına yaklaşık bir ila iki NFT çalınmıştı.

Yuga Labs konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı. Coingecko verilerine göre Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonundaki NFT’lerin taban fiyatı son 24 saat içinde %2.9 oranında düştü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu