coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBu Altcoinde Önemli Değişiklik Oylamaya Sunuldu! Kurucudan Destek Mesajı Geldi: "Nihayet!"

Bu Altcoinde Önemli Değişiklik Oylamaya Sunuldu! Kurucudan Destek Mesajı Geldi: “Nihayet!”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Fantom (FTM) altcoin geliştiricileri, tokenin staking mekanizmasında uzun süredir beklenen bir değişikliği oylamaya sundu.

Fantom’da (FTM) Altcoin Staking Mekanizması Önemli Bir Değişiklik Görecek

Önerilen değişikliğe göre validator olabilmek için gerekli minimum FTM staking miktarı 75.000 ya da 100.000 FTM’ye çekilecek. Mevcut durumda gerekli minimum staking miktarı 500.000 FTM idi.

Bununla birlikte Fantom 2019 yılında mainnet’ini piyasaya sürdüğünde validator olabilmek için gerekli minimum staking miktarı 3.175.000 FTM olarak belirlenmişti.

Geliştiriciler resmi web sitelerinde yeni öneriyi tanıttı.

Geliştiricilere göre, önerilen bu değişiklik FTM ağının potansiyel yavaşlaması ve güvenlik riskleriyle ilgili endişeleri giderecek. Daha fazla yeni validator ile işlemlerin doğrulayıcılara daha hızlı yayılacağına ve bunun da daha hızlı etkinlik yayılımı ile sonuçlanabileceğine inanıyorlar. Ancak, validator’ların 2/3 çoğunluğa ulaşmak için gerekli yayılım daha fazla zaman alabilir.

Geliştiricilere göre yeni validator node’lar kaliteli node’lar üzerinde çalıştığı sürece ağda herhangi bir düşüş yaşanmayacaktır.

İlgili Haber  Popüler Altcoinin Resmi Topluluk Kanalı Hacklendi: Uyarı Yayınlandı, "Bu Linke Tıklanmamalı!"

Fantom kurucusu efsanevi kripto para geliştiricisi Andre Cronje de konuya dahil oldu ve kendi yorumunu yaptı.

Bu değişikliğin uzun bir süredir beklediği gelişmelerden biri olduğunu söyleyen Cronje, kendisinin istediği asıl rakamın validator olabilmek için gerekli staking miktarının 1 FTM’ye indirilmesi olduğunu da belirtti.

Buna ek olarak geliştiriciler, bu değişikliğin hayata geçmesi durumunda staking ödülleri konusunda herhangi bir farklılık olmayacağını ve staking ödüllerinin yine token emisyonları ve validator ücretleri ile karşılanacağını belirttiler.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları