Ana SayfaAltcoinBu Altcoinin Çıkaracağı Yeni Kripto Para, Topluluğun Onayını Almayı Başardı!

Bu Altcoinin Çıkaracağı Yeni Kripto Para, Topluluğun Onayını Almayı Başardı!

Takip et

Aave DeFi protokolünün yönetim organı olan Aave DAO, GHO adında bir stablecoin oluşturma önerisini desteklemek doğrultusunda karar aldı.

Altcoin Topluluğunun Yüzde 99.99’u, Stablecoin Lehine Oy Kullandı

Bugün sabah TSİ 13:00’da sona eren Snapshot oylaması, DAO’nun neredeyse oybirliğiyle kabul edildi.

Oylama sayfasından alınan veriler, toplam 501.000 AAVE tokenine sahip DAO üyelerinin tekliften yana olduğunu gösteriyor. Bu, üç gün süren oylamalar sırasında kullanılan toplam oyların %99.99’una tekabül ediyor.

Oylamanın geçmesiyle birlikte bir sonraki adım, yeni bir Aave iyileştirme protokolü (AIP) aracılığıyla GHO stablecoin’inin oluşturulmasını uygulamak olacak. DAO, oluşturulduktan sonra stablecoin’in yönetiminden sorumlu olacak.

İlgili Haber
Dev DeFi Platformu Yeni Kripto Parasını Duyurdu: Topluluktan Büyük Destek Var!

GHO mint etmek isteyen Aave kullanıcıları, platformda teminat olarak kabul edilen kripto paralardan herhangi birini tedarik ederek bunu yapabilirler. Teminat olarak hareket etmenin yanı sıra, bu mevduatlar Aave’de getiri de sağlayacaktır. Protokol, borçlular tarafından alınan GHO stablecoin kredilerine faiz uygulayacaktır.

Aave, GHO’nun MakerDAO’nun DAI tokenine benzer şekilde aşırı teminatlı bir stabilcoin olarak işlev görmesini planlıyor.

Bu, yatırılan kripto varlığın değerinin mint edilecek GHO token miktarını aşacağı anlamına gelmektedir.

Aave’nin kurucusu Stani Kulechov daha önce yaptığı açıklamada, projenin Ethereum’un Katman 2’sinde GHO’nun sürdürülebilir bir şekilde benimsenmesini sağlamaya çalışacağını söylemişti.

Aave, bir stablecoin oluşturarak MakerDAO’nun yanında seçkin DeFi stablecoin ihraççıları grubuna katılmaya hazırlanıyor. Bu listeye, ayın başlarında gelen raporlara göre yakında bir başka DeFi öncüsü olan Curve Finance da dahil olabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları