BitcoinEthereumHaberler

Bu Balinalar Doymuyor! Bitwise Raporunda Bitcoin ve Ethereum Ön Planda

Bitwise 2020 yılı 4. çeyrek raporunu açıkladı.

Yeni yılla birlikte hızlanan kripto para piyasasında kurumsal yatırımcılardan iyi haberler gelmeye devam ediyor.

Dünyanın önde gelen kripto para fonu yöneticisi Bitwise Yatırım şirketi, 2020 yılı 4.çeyrek raporlarını açıkladı. Rapora göre, kripto para yatırımlarında  2020 yılının 4. çeyreği önemli bir dönüm noktası oldu. Dijital para birimlerine yönelik kurumsal talebin rekor seviyelerde artış göstermesi, kripto varlık şirketlerinin de yönetimleri altındaki varlıklarının yükselmesine neden oldu.

Bitwise tarafından konu ile ilgili basın açıklaması yapılarak, yönetimleri altındaki kripto varlıklar açıklandı. Buna göre, şirketin yönetimi altındaki kripto varlıkların değerinin 500 milyon doları geçtiği bildirildi. Son olarak 28 Ekim’de yapılan açıklamaya göre bu değer 100 milyon dolardı.

“2020 yılının 4.çeyreğinde, Bitwise fonlarına 2018 ve 2019 yılında yapılan toplam girişten daha fazla giriş yapıldı.”

Raporda, yeni yatırım taleplerinin ağırlıklı olarak profesyonel yatırımcılardan gelmesinin altı çizildi. Finansal danışmanlar, hedge fonları, şirketler ve diğer kurumsal yatırımcıların artan talebi, fonların rekor seviyede büyümesine neden oldu. Raporda Bitcoin ve Ethereum’a olan ilginin altı çiziliyor. Kurumsal yatırımcıların, Bitcoin’den sonra en çok ilgilerini çeken ikinci para biriminin Ethereum olduğu vurgulanıyor.

Bitwise’ın en popüler kripto fonu olan ve 400 milyon dolardan fazla varlık bulunan Bitwise 10 Crypto Index fonu, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin yanı sıra 7 para birimini bünyesinde tutuyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bitwise kurucu ortağı ve CEO’su Hunter Horsley,” Profesyonel yatırımcıların şu anda kriptoya geçiş hızı olağan üstü.” dedi.

Bitwise, SEC’in Ripple’a açtığı dava sonrası, XRP fonlarını tasfiye etmesiyle de gündeme gelmişti.

İlgili Haber
Ripple'da (XRP) Deprem Sürüyor! Bitwise XRP Pozisyonunu Tasfiye Etti
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu