Bitcoin

Bu Dönemde Bitcoin Mi? Altın Mı?

Bitcoin ve altın yatırımı arasında kararsızlık yaşayan vatandaşlar hangisini tercih etmeli?

Altın rekor üzerine rekor kırıyor. Her geçen gün 3 lira, 5 lira değer kazanan gram altın yatırımcılarına kazandırmaya devam ederken Bitcoin ise olduğu yerde kalmaya, yatırımcılarına kayıp yaşatmasa bile kazandırmamaya devam ediyor. Bu dönemde kazandırmıyor olması Bitcoin’in gelecek günlerde kazandırmayacağı anlamına gelmediği gibi yatırımcıların bu dönemde çok daha dikkatli hareket etmezler ise bunun ciddi kritik sonuçları ile karşı karşıya kalabilecek olduklarını mutlaka akıllarında yer edinmeleri ve unutmadan hep bunu akıllarında tutmaları tavsiye ediliyor.

Bu dönemde herhangi bir kripto para biriminde veya altında yatırımı olmayan, nakit varlıklardan herhangi birisini elinde bulunduran yatırımcıların özellikle dolar ve euro gibi döviz varlıklar tutuyorlar ise bu durumda yine mevcut varlıklarını bozmadan devam etmeleri, altınla beraber döviz varlıkların daha fazla yükselmeye devam edeceği öngörülmekte. Özellikle uzmanlar 6.79 sınırının aşılmasından sonra dolarda daha büyük yükselişler görüleceğini ifade ediyorlar ki öyle de oluyor.

Özellikle ülkemizde Bitcoin yatırımı yapanlar aynı zamanda dolar yatırımı da yapmış oluyor. Zira Bitcoin fiyatı dolar endeksli olarak değerlendiği için kripto para yatırımcıları dolar hareketlerinden de doğrudan etkileniyor.

Ancak içinde bulunduğumuz dönemde Bitcoin halving (blok ödülü yarılanması) olayına yaklaşık 27 gün kaldı ve piyasadaki baskı bu etki sebebiyle her geçen gün artıyor. Bitcoin’in altından çok daha fazla kar getirebileceği aksine bir o kadar da zarar ettirebileceği riskini unutmadan, planlı bir şekilde, piyasa verilerini takip ederek ve direnç, destek noktalarını güncel olarak göz önünde bulundurarak yatırım yapmak bu süreçte en doğrusu olacaktır.

Güncel destek ve direnç noktaları, analizler ve ve son dakika piyasa haberleri için sitemizi takip kalın. Telegram kanalımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Güncel analizler için: bitcoinsistemi.com/analiz/

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu