Ana SayfaAltcoinBu Haftaya Kurumsal Yatırımcılar ve Onların Bitcoin (BTC) Aktivitesi Damga Vurdu: Peki...

Bu Haftaya Kurumsal Yatırımcılar ve Onların Bitcoin (BTC) Aktivitesi Damga Vurdu: Peki Ne Yapıyorlar?

Takip et

Kripto para piyasası haftalardır sert bir düşüş döngüsünün içerisindeydi ve lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) de buna liderlik etti.

BTC, 20.000 dolar seviyesindeki mücadelesini devam ettirirken kurumsal yatırımcının geçen haftadan beri ciddi bir satış ve short pozisyon baskısı yaptığı ortaya çıktı.

Kurumsal Yatırımcılar BTC Shortluyor

CoinShares tarafından paylaşılan haftalık kripto para fon raporuna göre kurumsal yatırımcıların 64 milyon dolarlık kripto para yatırımının 51,4 milyon doları, BTC’de short pozisyon açmak için kullanıldı.

27 Haziran ve 1 Temmuz tarihleri arasındaki veriler, kurumsal yatırımcının resmen BTC’yi canlı canlı mezara gömdüğünü gösteriyor.

ABD merkezli yatırımcılar ise 46,2 milyon dolarlık fon akışı ile aslan payını elde etmiş gibi gözüküyor.

ABD’de onay alan ilk vadeli işlem odaklı BTC ETF‘i olan ProShares ise bu işlemlerin yapılmasına aracılık etmiş gibi gözüküyor. BITI ismi altında yapılan ETF alım satımları en çok sermayenin gittiği işlemler olarak görülüyor.

CoinShares buna ek olarak Brezilya, Kanada, Almanya ve İsviçre’den yatırımcıların da 20 milyon dolarlık kripto para yatırım hacmi oluşturduğunu göstermekte.

Bitcoin dışında yatırımcıların ilgi duyduğu varlıklar arasında ise Solana (SOL), Polkadot (DOT) ve Cardano (ADA) yer alıyor. Özellikle kısa süre önce büyük bir güncellemeyi hayata geçiren Cardano’nun burada olması ise şaşırtıcı değil.

İlgili Haber
Cardano'nun Vasil Hard Fork Başlatma Teklifi Resmen Verildi: Geri Sayım Başladı
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları