Kripto HaberleriCardanoCardano'nun Vasil Hard Fork Başlatma Teklifi Resmen Verildi: Geri Sayım Başladı

Cardano’nun Vasil Hard Fork Başlatma Teklifi Resmen Verildi: Geri Sayım Başladı

Takip et

Cardano (ADA) blockchain ağının arkasındaki geliştirici olan Input Output Hong Kong (IOHK), sonunda beklenen adımı attı. Cardano’nun test ağında hard fork gerçekleştirme teklifi ağa sunuldu ve artık ana ağın Vasil hard forku için de geri sayım başladı.

Vasil İçin Beklenen Zaman Geldi

Vasil güncellemesinin ağın performansını ve yapabileceklerini büyük oranda arttıracağı ifade edilmekte. IOHK ekibi bunu aslında bu tarihe kadarki en büyük ve önemli güncelleme olarak nitelendirmekte. Özellikle arttırılan performans ile geliştiricilerin çok daha düşük masrafla işlem yapabilecek olması büyük bir devrim olarak görülüyor.

Ekip tarafından belirtilen en önemli güncellemelerden birisi, merkeziyetsiz uygulamalara yönelik ölçeklenebilirliğin arttırılması gibi gözüküyor. Bu güncelleme ile aslında blok üretimi de daha hızlı yapılacak ve blok üretimi hiçbir ek doğrulama olmadan aktarılabilecek.

Eğer her şey planlandığı gibi giderse test ağı 3 Temmuz tarihinde güncellemeye geçmiş olacak. Ana ağ güncellemesi de 3 Temmuz tarihinden itibaren, Temmuz ayı sonuna kadar herhangi bir günde gerçekleştirilebilir. Cardano topluluğu bunun testi ve güncellenmesi için 4 haftalık bir süre biçti ve IOHK da hard forkun şimdiden hazır olduğunu vurgulamakta.

IOHK ekibi test ağındaki güncelleme sonrasında ana ağda bunu kullanmaya ne zaman hazır olurlarsa o zaman güncellemenin geleceğini ifade etti.

Cardano ağının güncellemesinin normalde 29 Haziran tarihinde gerçekleşmesi gerekiyordu ancak 22 Haziran tarihinde bunun gecikeceği duyuruldu.

İlgili Haber
Vasil Hard Fork Etkinliği Cardano'da (ADA) Boğa Tetikleyicisi Olabilir Mi?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları