AnalizBitcoinHaberler

Bu İndikatöre Göre Bitcoin Çok Kritik Seviyede! PlanB: “Zıpla ya da Kır”

S2F'ye göre Bitcoin kritik seviyelerde.

Popüler analist PlanB’nin mucidi olduğu S2F modeli bugüne kadar çok iyi çalışması nedeniyle hep takdir toplamıştı. Ancak 2021 rallisinde beklentileri karşılayamayan indikatör sorgulanmaya başladı.

S2F, stok akış fiyat modeli olarak adlandırılıyor. Bu indikatör Bitcoin’in mevcut arzı ile yıllık üretim hızı arasında bir hesaplama yaparak gerçek değerini tespit etmeye çalışıyor. “Arzı azalan ürünün değeri artar” prensibiyle çalışan indikatör bugüne kadar kötü bir performans göstermedi.

Bitcoin’in sınırlı arzı nedeniyle devamlı değerlendiğini düşünen bazı bankalar dahi bu modeli aylık ve yıllık Bitcoin bültenlerinde kullandılar.

S2F modelinin mucidi PlanB kısa süre önce yaptığı bir paylaşımda, fiyatın indikatöre göre dip seviyede olduğunu gösteren bir grafik paylaştı. “Zıpla ya da kır, işte bütün mesele bu!” diyen analistin paylaşımı kısa sürede binlerce beğeni aldı.

Kaynak: PlanB

PlanB’nin paylaştığı grafik incelendiğinde Bitcoin fiyatının mavi bölgenin altına hiç inmediği görülüyor. S2F modeli Bitcoin’de dibi bulmuş olacak mı hep birlikte takip ediyor olacağız.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu