AnalizBitcoinHaberlerBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Bu İndikatöre Göre Bitcoin Sıçramaya Hazırlanıyor!

Bitcoin'de sosyal duyarlılık negatife döndü.

Hafta sonu 49600$ ile 47750$ dolar arasında yatay hareketlerine devam eden ve haber saatimiz itibariyle 48500$’dan işlem gören Bitcoin’de yeni haftaya ilişkin beklentiler değişkenlik gösteriyor.

Bazı yatırımcılar Bitcoin’de düzeltmenin bitmediğini ve daha da aşağı seviyelerin test edileceğini beklerken, bazıları bu hafta 50.000$’ın yeniden test edilebileceğine inanıyor.

Bitcoin’e teknik olarak baktığımızda haftalık ve günlük ma20’nin üzerine tutunmasının pozitif bir veri olarak karşımıza çıktığını gözlemliyoruz.

Geçtiğimiz hafta içerisinde 50.000$’ın test edilmesi ancak fiyatın bu seviye üzerinde tutunamaması yatırımcıların soru işaretlerini artırdı.

Veri analiz şirketi Santiment son paylaşımında 50.000$ seviyesindeki psikolojik direncin aşılamamasının, yatırımcıları huzursuz ettiğini ve Bitcoin’e ilişkin genel yorumların yeniden negatife döndüğünü söyledi.

Buna ilişkin bir grafik de paylaşan Santiment, bu verinin “bullish” bir veri olduğunu ve yatırımcıların Bitcoin’e yönelik duyarlılıkları ne zaman negatife dönse yükseliş geldiğini aktardı.

Grafiği incelediğimizde yatırımcı duyarlılığının negatif bölgeye indiği dönemlerde genel olarak bir yükseliş geldiğini gözlemliyoruz.

Bu indikatör Bitcoin’de 50.000$’ın yeniden test edileceğinin sinyalini veriyor. Öncekiler gibi başarılı olacak mı bekleyip göreceğiz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu