Kripto HaberleriAltcoinBu Kripto Para 7 Günde Tam Yüzde 9000 Yükseldi!

Bu Kripto Para 7 Günde Tam Yüzde 9000 Yükseldi!

Takip et

Bitcoin’in %9000 yükseldiğini söylemeyi çok isterdik ancak böyle bir durum tabi ki yaşanmadı. Bir süredir 10.800 dolarlı seviyeleri test eden ve 12.000 dolara yükselmesi yönünde beklentilerin bir türlü tutmadığı Bitcoin’e oranla bazı adı bile bilinmeyen altcoinler %100’ün üzerinde yükseliş yaşayarak az sayıda yatırımcılarına beklenmedik düzeyde kazanç getirdiler.

DeviantCoin (DEV) bunlardan bir tanesi iken, tek başına bu haftanın en fazla kazandıran kripto para birimi oldu. Herhangi bir rakip altcoin bu hafta içerisinde %1000’in üzerinde kazanç elde edemezken DeviantCoin (DEV) %9000 yükselişle piyasada özellikle “altcoin avcısı” olarak adlandırılan kişilerin yakından dikkatini çekmiş durumda.

25 Milyon Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Hafta içerisinde yaşadığı %9000 oranındaki yükseliş sonrasında piyasa hacmi 25 milyon dolara ulaşan DeviantCoin (DEV), aslında hafta içerisinde 16/17 Eylül 2020 tarihlerinde 220 bin doların altına düşen piyasa hacmi ile yatırımcılarını korkutmuştu. 16 ve 17 Eylül 2020 tarihlerinde 0,008 dolar seviyesine kadar düşüş gösteren ve çok sayıda yatırımcının paniklemesine sebep olan 120. sıradaki altcoin, bir anda yaşanan bu düşüşten sonra düzelmesi ile %9000’lik yükseliş elde etti.

16 ve 17 Eylül tarihinden önce 1 dolar seviyesini görmüş ve 29 milyon dolar piyasa hacmine ulaşmış olan DEV, aslında bu kadar büyük yükseliş ile çok eski yatırımcılarına değil, 16 ve 17 Eylül 2020 tarihlerinde yatırım yapan yatırımcılarına kazandırmış oldu. Daha önce kısa süre önce 1 dolar olan fiyat 0,008 dolara kadar düşerken bugün ise %9000’lik yükseliş sonucunda 0,82 dolar seviyesine ulaştı.

DİKKAT!

Bu tarz içerikleri aslında yatırımcıları bilinçlendirmek adına yazıyoruz. Bu gibi yükselen coinler hemen hemen her hafta karşımıza çıkıyor. Böylesi yükselişler yatırımcıların ciddi derecede iştahını arttırıyor ve FOMO (fırsatı kaybetme korkusu) psikolojisini devreye sokuyor. Böylelikle yatırımcılar yükselmiş olan ürünlere zirveden yatırım yaparak bunun sonucunda genellikle geri dönülmez kayıplara uğramış oluyorlar.

Bu sebeple projesi güvenilir, geliştirici ekibi sağlam ve büyük borsalarda çok fazla kişinin alıp sattığı coinler her zaman bu kategoriye uymayan coinlerden daha güvenilirdir. Herhangi bir coine yatırım yapmadan önce mutlaka ön araştırma yapmanız ve zirve seviyeden ürüne yatırım yapmamanız son derece önemlidir.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde olmayıp sadece bilgi amaçlıdır.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları