Ana SayfaHaberlerBu Kripto Para Platformunda Paranız Varsa Dikkat, Geri Alamayabilirsiniz!

Bu Kripto Para Platformunda Paranız Varsa Dikkat, Geri Alamayabilirsiniz!

Takip et

Bir aydır fazla bir süredir sıkıntılı günler geçiren ve sorunlarını atlatmaya çalışan kripto para platformu Celsius geçtiğimiz günlerde iflas başvurusunda bulunmuştu.

İlgili Haber
Beklenen Oldu: Dev Kripto Para Şirketi İflas Başvurusunda Bulundu!

Şirketin sunduğu belgede 100.000’den fazla alacaklısı, 4.3 milyar dolar varlığı ve 5.5 milyar dolar borcu olduğu görüldü.

İflasla karşı karşıya olan Celsius yaptığı açıklamasında elinde 167 milyon dolar nakit bulunduğunu ve bunun yeniden yapılandırma sürecinde belirli operasyonları desteklemek için yeterli likidite sağlayacağını söylemişti.

İlgili Haber
İflas Başvurusunda Bulunan Celsius'un Bilançosundaki Açık Miktarı Açıklandı!

Ancak önde gelen bir ekonomist olan Frances Coppola, yakın tarihte yaptığı bir röportajda alacaklıların paralarını Celsius’tan geri alamayacaklarına inandığını söyledi.

Celsius’un mevduat sigortası olmayan, gölge bir banka olarak çalıştığını iddia eden Coppola, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Celsius bir varlık yöneticisi değil, bir gölge bankadır.

Bu bankalardaki mevduatlar, yönetimi altındaki varlıklar olmasını bırakın müşteri varlıkları bile değildir.

Bunlar bankaya teminatsız kredilerdir. Dolayısıyla bunlar bankanın borcudur ve tamamen iflas riski altındadırlar.”

Coppola, aslında şirketin sunduğu belgelerim ve Celsius’un hüküm ve koşullarının şirketin iflası halinde mevduat yatırımcılarının paralarını hiç alamayabileceğini açıkça ortaya koyduğunu belirtti.

Coppola’nın yorumlarının yanı sıra piyasadaki pek çok uzman isim de Celsius’un Bölüm 11 iflas başvurusu yerine Menkul Kıymetler Yatırımcı Koruma Yasası’na (SIPA) gitmesi gerektiğini düşünüyor.

Celsius, kripto para sektöründe devam eden likidite krizinden etkilenen ve iflas başvurusunda bulunan birkaç şirketten biri oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları