Bitcoin MadenciliğiHaberlerKripto Para Madenciliği

Bu Madencilik Şirketi Bitcoin Fiyatı Düşmesine Rağmen Halka Arz İçin Başvuru Yaptı!

Bitcoin madenciliği şirketlerinden biri, piyasa düşerken cesur bir hamle ile halka arz konusunda başvuru yaptı.

Çin merkezli fabrikasız Bitcoin madenciliği çip tasarımcısı Nano Labs Ltd., ilk halka arzda (IPO) 50 milyon dolar toplamak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Form F-1 başvurusunda bulundu.

Şirket, Bitcoin madenciliği şirketi Canaan’ın eski eşbaşkanı Jianping Kong tarafından kuruldu ve Nasdaq borsasında “NA” sembolü altında listelenmeyi hedefliyor.

Bitcoin Madenciliği Çip Firması Nano Labs, Nasdaq’ta 50 Milyon Dolarlık Halka Arz Planlıyor

Madencilik çipi üreticisi Nano Labs 10 Haziran’da Nasdaq borsasında listelenmek üzere SEC’e bir Form F-1 başvurusunda bulundu. Eski Canaan yönetim kurulu eş başkanları ve direktörleri Kong Jianping ve Sun Qifeng, Nano Labs’ın başkanı ve başkan yardımcısı olarak görev yapıyor. İki Canaan yöneticisi 2020 yılında direktör olarak şirketten ayrılmıştı.

Yatırımcılar, Çin’de ticari faaliyet gösteren yan kuruluşların hisse senetlerini satın almayacak, bunun yerine Cayman Adaları merkezli holding şirketi Nano Labs Ltd’nin hisse senetlerini satın alacaklar.

İzahnameye göre şirket, fabrikasız mantık-bellek entegre devreleriyle metaverse bilgi işlem ağına işlem gücü sağlamayı amaçlıyor.

İlgili Haber
Madencilik Devi Bitfarms Nisan Ayı Raporunu Açıkladı: Bitcoin (BTC) Satışı Yapıldı Mı?

Bununla birlikte şirketin kripto para piyasasının düştüğü ve madencilik gelirlerinin azaldığı şu günlerde bu tür bir halka arza gitmesi dikkatlerden kaçmadı. Birçok madencilik şirketi mevcut durumda maliyetlerini karşılayabilmek amacıyla ellerinde bulundurdukları kripto varlıklardan satış yapıyor.

Benzer şekilde Coinbase ve Gemini gibi büyük kripto para borsaları da maliyet düşürmek için birtakım işten çıkarma işlemleri yapmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu