Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiMadencilik Devi Bitfarms Nisan Ayı Raporunu Açıkladı: Bitcoin (BTC) Satışı Yapıldı Mı?

Madencilik Devi Bitfarms Nisan Ayı Raporunu Açıkladı: Bitcoin (BTC) Satışı Yapıldı Mı?

Takip et

Küresel çapta faaliyet yürüten bir Bitcoin (BTC) madenciliği şirketi olan Bitfarms, 2022 yılı Nisan ayı için madencilik raporunu yayınladı.

Rapora göre şirket geçtiğimiz yıla göre BTC üretimini %75 artırdı.

Bitfarms Nisan Ayında Günlük 522.000 Dolar Gelir Elde Etti

Nisan ayında toplamda 405 Bitcoin ürettiğini açıklayan şirket toplamda 15.6 milyon dolar gelir elde etmiş. Günlük ortalama olarak 13.5 BTC üreten şirket bu yazının yazıldığı anlardaki verilere göre her gün 522.000 doları cüzdanına eklemiş oldu.

Mart ayında 2.7 EH/s gücüyle madencilik yapan şirket bu verisini Nisan ayında %22 yükselterek 3.3 EH/s’e çıkardı.

Şirket madencilik gücündeki artışın büyük bir kısmını yeni uygulamaya koyduğu 5.900 adet madencilik cihazı ile gerçekleştirdi. Şirketin BTC madencilik kapasitesinin de gelecekteki madencilik cihazları göz önüne alınarak 16 megawatt’tan 137 megawatt’a çıkarıldığı öğrenildi.

Şirketin Nisan Ayında Ürettiği 405 Bitcoin’in 403’ü Şirket Rezervlerine Eklendi

Şirket ürettiği 405 BTC’nin 403’ünü cüzdanına ekledi. Bu son üretim ile birlikte şirketin toplam Bitcoin rezervi 30 Nisan 2022 tarihi itibariyle 5.646 BTC oldu. Bu yazının yazıldığı anlardaki BTC fiyatıyla hesaplandığında şirketin rezervlerinde toplamda yaklaşık 218 milyon dolar değerinde BTC bulunuyor.

Şirket ayrıca, son dokuz aydır beta testinde olan, BTC madencilerinin yönetimi için tescilli bir yazılımın şu anda piyasaya sürüldüğünü bildirdi. Söz konusu yazılım ile birlikte şirketin ifadelerine göre yüz binlerce madenci için gelişmiş kontroller, izleme, sensörler, alarmlar, görselleştirmeler ve performans ölçümleri sağlanacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları