Kripto HaberleriAltcoinBu Metaverse Altcoini Güncellemesini Yayınladı, Fiyatında Ani Sıçrama Yaşanıyor: Token Dağıtımını Azaltacak!

Bu Metaverse Altcoini Güncellemesini Yayınladı, Fiyatında Ani Sıçrama Yaşanıyor: Token Dağıtımını Azaltacak!

Takip et

Metaverse sektöründen bir altcoin, tokenomisini etkileyecek yeni bir topluluk önerisinin ardından hızla yükseliyor.

Klaytn (KLAY) Altcoini, Token Enflasyonu ile Mücadele İçin Ödül Dağıtımını Azaltmayı Önerdi

Klaytn (KLAY) sanatçılara, non-fungible tokenlere (NFT’ler), oyun ve eğlenceye odaklanan halka açık bir kurumsal Blockchain’dir.

Klaytn şu anda “metaverse ölçekli” bir Blockchain olarak yeniden inşa ediliyor ve önümüzdeki iki yıl boyunca geliştirici desteği, yönetim ve zinciri Ethereum (ETH) uyumlu hale getirmek için yapılacak güncellemeler de dahil olmak üzere birçok dönüm noktası sıralanıyor.

KLAY altcoini fiyatında yaşanan son yükselişi gösteren günlük fiyat zaman grafiği.

Proje topluluğu tokenomikler için blok ödüllerini üçte bir oranında azaltacak yeni bir güncelleme önerdi.

Değişiklik, blok ödüllerinin yeni basılan blok başına 9.6 KLAY’den 6.4 KLAY’e düşmesini sağlayacaktır. Tüm ödüllerin yarısı ekosistemin Yönetim Konseyi’ne tahsis edilecek, %40’ı Klaytn Büyüme Fonu’na gidecek ve %10’u Klaytn İyileştirme Rezervi’nde kalacak.

İlgili Haber
FTX CEO'su, Bu Altcoini Bilerek Listelemediği İddialarına Cevap Verdi: "Listelenecek!"

Teklifte, yeni tokenomik yapının küresel makro ekonomik iklimdeki değişiklikleri yansıtmayı amaçladığı belirtiliyor:

“Sürdürülebilir büyümeyi kolaylaştırmak için, tokenomikler KLAY’e olan talebi artıracak şekilde tasarlanmalıdır; optimum senaryolarda, enflasyon ve dolaşım taleple ilişkili olarak Delta nötr olmayı hedeflemelidir. Bu dengenin sağlanması, Klaytn’ın ekosisteminin güvenliği ve ekonomisi için kritik önem taşımaktadır.

Mevcut makroekonomik görünüm, kripto para piyasalarında benzeri görülmemiş bir dalgalanmaya neden olmaktadır ve mevcut token ihraç seviyesi, KLAY için değer birikimini kolaylaştırmada optimal değildir. Sonuç olarak, Klaytn ekosisteminin sürdürülebilir büyümesine ivme kazandırmaya devam etmek için, Klaytn blok ödülleri, dolayısıyla token enflasyonu, mevcut makro koşulları yansıtacak şekilde ayarlanmalıdır.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları