BitcoinHaberler

Bu Sınavı Geçemeyen Bitcoin ve Kripto Para Alamayacak!

Rusya'da herkes kripto para satın alamayacak.

Rusya henüz kripto para birimlerine ilişkin yasa tasarısını Meclis’e sunmamış olsa da, tasarıya ilişkin detaylar gün geçtikçe aydınlanıyor.

Rusya’da yerel basında çıkan haberlere göre, taslağın revize edilen son halinde kripto para yatırımcıları için belirli sınırlamalar getirilecek.

Buna göre akredite olmayan yatırımcılar yani taslaktaki tanımıyla ” dijital para birimlerinin profesyonel tüccarları” kripto varlık alım satımında belirli bir sınır olmadan işlem yapabilecek. Ancak sıradan Ruslar her yıl en fazla 600.000 ruble yani yaklaşık 7.000$ değerinde kripto para satın alabilecek.

Sıradan Rus yatırımcıların 7.000$’lık alımı yapabilmesi için de bir sınava girmesi ve bundan başarılı bir  sonuç alması gerekecek.

Interfax’ın taslağı gören kişilerden aldığı bilgiye göre, sınavdan başarılı olamayan yatırımcıların 600$’a kadarki alımlarına müsaade edilecek.

Rusya’da hükümet tasarı öncesi oldukça kripto para dostu bir tablo çizse de tasarının içerisindeki bazı katı hükümler yatırımcıları ve sektör temsilcilerini zorlayacağa benziyor.

Katı sermaye şartı, kapalı devre para yatırma sistemi gibi bir dizi zorluk gündemdeki sıcaklığını koruyor.

Rus Milletvekilleri tasarıyı onaylarsa 1 Ocak 2023’te yürürlüğe girmesi bekleniyor. Rusya’da şimdilerde kripto para birimlerine yönelik vergilendirilmenin sağlanması için yasa değişiklikleri tartışılıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu