Kripto HaberleriBitcoinBu Ülke Bitcoin (BTC) Almaya Devam Ediyor: 420 BTC Eklendi

Bu Ülke Bitcoin (BTC) Almaya Devam Ediyor: 420 BTC Eklendi

Takip et

Lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) meşru para birimi olarak ilan eden El Salvador, Bitcoin almaya devam ediyor.

İlk başta 200’ün üzerinde BTC alımı yapan El Salvador, devamında artan Bitcoin fiyatı sayesinde de aslında ciddi bir ün elde etti ve doğru yatırım yaptığı için alkışlandı.

Şimdi ise Bitcoin fiyatının düşüşü herkesi korkuturken El Salvador’un daha fazla alım yapmasını sağladı.

El Salvador Daha Çok BTC Aldı

El Salvador başkanı Nayib Bukele konu hakkında yaptığı açıklamada uzun bir bekleyiş olduğunu ancak buna değdiğini belirtti. Bukele, dipten alım yaptıklarını ifade ederek 420 BTC’yi daha hazinelerine eklediklerini itiraf etti.

Bir hükümet cüzdanını denetlemek mümkün değil ve Bukele de işlem bilgisini veya cüzdan bilgisini paylaşmıyor.

Buna rağmen yatırımın şimdiden kazanç sağladığı görülmekte. Bukele ilk tweetinden sadece birkaç saat sonra “şimdiden aldığımız BTC’lerden kazanç elde etmeye başladık” tweetini paylaştı ve aslında dipten alım yaptığını ortaya koydu.

El Salvador şu an için 1120 BTC sahibi ve durum tam anlamıyla El Salvador lehine ilerliyor. El Salvador içerisindeki insanlar ise Bitcoin kabulü konusunda pek memnun değil ve Bitcoin’i kanunen para birimi ilan etmenin pek akıllıca olmayabileceğini savunmakta.

Anti-Bitcoin protestoları da kısa süre önce yurdun dört bir yanında görülmüştü. Bukele ise buna rağmen daha fazla BTC almaya devam ediyor.

Daha önce yeni BTC almak için düşüş beklediklerini ifade eden El Salvador Başkanı Nayib Bukele alım yaptığına göre beklediği düşüş yaşanmış gibi görünüyor.

İlgili Haber
El Salvador Bitcoin Satın Almak İçin Daha Büyük Bir Düzeltme Bekliyor!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları