BitcoinHaberler

El Salvador Bitcoin Satın Almak İçin Daha Büyük Bir Düzeltme Bekliyor!

Nayip Bukele'den yeni Bitcoin paylaşımı geldi.

Dünyada Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador’un bu hamlesi kripto dünyasında konuşulmaya devam ediyor.

El Salvador başkanı Nayip Bukele’nin Bitcoin’e olan ilgisi vatandaşların Bitcoin’i benimsemesinde büyük rol oynadı.

7 Eylül’de Bitcoin’in resmen kabulünden sonra Orta Amerika ülkesi Bitcoin almaya başladı. El Salvadorlular 45.000 $’ın altında işlem gördüğü sıralarda 700 BTC alımı yaptı.

Bitcoin’de yaşanan ralli sonrası BTC 67.000 $ seviyelerine çıkarak yeni bir ATH’ye imza attı. Yaşanan bu zirveden sonra  bir düzeltme yaşandı ve BTC 60.000$ seviyelerine geriledi.

BTC fiyatında yaşanan düzeltme BTC biriktirmek isteyenler için bir fırsat olarak görülüyor. El Salvador başkanı Nayip Bukele de Bitcoin’i dip fiyattan almak isteyenler arasında olduğunu gösteren bir paylaşım yaptı.

Bukele paylaşımında, BTC’de yaşanan düzeltmenin halen çok küçük olduğunu, alım için daha büyük bir düzeltmeye ihtiyaç olduğunu belirtti.

45.000 $ seviyelerinden BTC alımı yapanlar BTC’de yaşanan ralli sonrası büyük karlar elde etti. Bitcoin’i Bukele BTC’de yaşanan ATH sonrası kendisinin kral olarak tahtta oturduğu bir paylaşım yapmayı da ihmal etmedi.

Her ne kadar El Salvador’un Bitcon hamlesi uluslararası platformda eleştirilere maruz kalsa da ülkede Bitcoin büyük ilgi gördü ve ülke başarılara imza attı. Bu bağlamda Bitcoin ATM’lerinde günlük milyonlarca transfer yapıldı.

Bunun yanında ülkede jeotermal enerji kullanılarak Bitcoin madenciliği başlatıldı ve ilk Bitcoin elde edildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu