Kripto HaberleriBorsaBu Ülke Kripto Para Borsası Binance'in Lisansını İptal Etti!

Bu Ülke Kripto Para Borsası Binance’in Lisansını İptal Etti!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Avustralya düzenleyici kurumu ASIC, bireysel ve toptan müşterilerin sınıflandırılması da dahil olmak üzere kripto para borsası Binance’e yönelik bir inceleme yürütüyordu.

Kripto Para Borsası Binance’ın AFS Lisansı İptal Edildi

29 Mart 2023 tarihinde ASIC, Oztures Trading Pty Ltd. tarafından sahip olunan AFS (Australian financial services) lisansının ASIC tarafından iptal edilmesi veya askıya alınması gerekip gerekmediğini değerlendirmek üzere bir duruşma bildirimi yayınladı.

Lisans iptali, Binance’ten dün alınan iptal talebine yanıt olarak bugün gerçekleştirildi.

İptalin ardından:

14 Nisan 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, müşteriler Binance ile türev pozisyonlarını artıramayacak veya yeni pozisyon açamayacaklardır.

Binance, müşterilerden 21 Nisan 2023 tarihinden önce mevcut türev pozisyonlarını kapatmalarını talep edecektir.

21 Nisan 2023 tarihinde, Binance kalan tüm açık pozisyonları kapatacaktır.

İptalin şartları arasında, iptalin Binance’in 8 Nisan 2024’ün sonuna kadar Avustralya Finansal Şikayetler Kurumu üyesi olarak devam etmesi gerekliliği üzerinde hiçbir etkisi olmayacağına dair bir hüküm de yer almaktadır.

ASIC Başkanı Joe Longo, “AFS lisans sahiplerinin bireysel ve toptan müşterileri yasalara uygun olarak sınıflandırması kritik önem taşımaktadır.” dedi.

İlgili Haber
Bitcoin Madencilik Başkentinden Madencilere Kötü Haber! Tartışmalı Yasa Meclise Gidiyor!

Kripto türevleri ticareti yapan perakende müşterilere, Avustralya Finansal Şikayetler Kurumu aracılığıyla harici uyuşmazlık çözümüne erişim de dahil olmak üzere, Avustralya’daki finansal hizmetler yasaları kapsamında önemli haklar ve tüketici korumaları sağlanmaktadır.

Longo, “Bu konulara ilişkin hedefli incelememiz, tüketici zararlarının kapsamına odaklanmak da dahil olmak üzere devam ediyor” dedi.

Binance konuyla ilgili bir açıklama yapmazken bu yazının yazıldığı sıralarda Bitcoin (BTC) 27.900 dolar seviyelerinden işlem görüyordu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları