HaberlerXRP

Bu Yeni Özellik Ripple’ın XRP Üzerindeki Hakimiyetini Sınırlandırabilir

Ripple, XRP Ledger tabanlı silinebilir hesapları tanıttı.

Ripple giderek büyümeye ve yeni gelişmelerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Son gelişme Ripple’ın XRP Ledger tabanlı silinebilir hesaplarının tanıtılması oldu. Tanıtımı yapılan özellik sayesinde XRP Ledger kullanıcıları ağ üzerindeki hesaplarını geri dönüşümü olmaksızın silebilecekler.

Ripple CTO’su David Schwartz “XRPL ağı büyüdükçe daha iyi yönetişim ihtiyacının da arttığını” belirttiği tweetinde konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İlgili özelliğin kullanıcılar için en önemli yararı kullanıcı hesaplarındaki kilitli rezervlerinin büyük kısmının geri alınabilmesi. Ayrıca özellikle sayesinde XRP Ledger hesabı açmak için verilen 20 XRP’lik depozito, böylelikle hesabı silinen kullanıcıya geri verilebilecek.

Ripple’ın istediği hesabı silip silemeyeceği merak edilirken söz konusu durum için iki haftalık süreçte ağ onaylayıcılarının yüzde 80’inden fazlasının oy vermesi gerektiği belirtildi. Bu iki haftalık süreç, kripto topluluğunun ve kullanıcıların söz konusu özelliği onaylamaları için verilmiş olacak.

İlgili Özellik XRP’nin Merkeziyetsizlik İddialarını Yok Edebilir

Bazıları Ripple’ın getirmeye çalıştığı bu son özellikle XRP üzerindeki tahakkümünü artıracağını ve şirketi daha çok söz sahibi hale getireceğini düşünse de XRP Ledger geliştiricilerinden Nik Bougalis, bu özelliğin Ripple’a değil, doğrudan kullanıcıları güçlü kıldığına işaret etti. Böylelikle şirket, kendisine yönelik olumsuz yorumların da önüne geçmeyi hedefliyor olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu