coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBugün Açıklanacak FED Tutanaklarının Bitcoin'e Etkisi Nasıl Olacak? Analistler Açıkladı

Bugün Açıklanacak FED Tutanaklarının Bitcoin’e Etkisi Nasıl Olacak? Analistler Açıkladı

FED'in bu akşam açıklayacağı tutanakların Bitcoin ve finansal piyasalara etkisi ne derece olacak? Analist açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

FED’in para politikasının yönü ve bunun ekonomi ve piyasalar üzerindeki potansiyel etkisi hakkında önemli bilgiler sağlayacak olan 1 Kasım tarihli toplantı tutanakları, Bitcoin ve diğer finans piyasaları üzerinde beklenen etkiyi oluşturmayabilir.

Saat 22:00’de açıklanacak olan tutanakların, toplantıdan bu yana ekonomik verilerin yumuşaması ve bunun sonucunda 2024 yılında faiz oranlarının yeniden düşürüleceğine dair beklentiler nedeniyle güncelliğini yitirmiş olarak görülmesi muhtemel.

Analistler: “FED Tutanaklarının Etkisi Çok Sınırlı Olacak”

FED 1 Kasım’daki toplantısında, en son Temmuz ayında artırdığı gösterge faiz oranını yine %5.25 ila %5.5 aralığında tutmuştu. FED başkanı Jerome Powell, işgücü piyasasında ve tüketici harcamalarında devam eden güçlülüğün likiditenin daha da sıkılaştırılmasını gerektirebileceğini belirtmişti.

Ancak tutanaklar finansal piyasalarda önemli bir tepki yaşatmayabilir. Bunun nedeni, toplantıdan bu yana zayıf ABD ekonomik verilerinin açıklanması ve bunun da merkez bankasının faiz artırımlarını tamamladığı inancını güçlendirmesi. Sonuç olarak, Kasım ayı toplantı tutanakları güncelliğini yitirmiş olarak görülebilir.

İlgili Haber  Willy Woo'dan Bitcoin İçin İddialı Tahmin: "Bu İndikatöre Göre BTC Bir Daha Bu Seviyenin Altına İnmeyecek!"

ING analistleri 17 Kasım tarihli bir müşteri notunda, tutanakların yayınlanmasının “toplantı sonrası verilerdeki yumuşaklık göz önüne alındığında, muhtemelen normalden daha az piyasa hareketine neden olacağını” belirtti. Birçok FED yetkilisinin rakamların gidişatından memnun olduklarını ifade ettiklerini ancak enflasyonun %2’ye ulaşma yolunda olduğundan emin olmak için daha fazlasını görmek istediklerini belirttiklerini de eklediler.

FED vadeli işlemlerinde de görüldüğü üzere traderlar faiz indirimi beklentilerini Mayıs ayına taşıdı. Bitcoin’in itibari likidite koşullarındaki değişiklikleri yakından takip ettiği biliniyor.

Citi analistleri 19 Kasım’da, “Kasım ayı FOMC toplantısının tutanakları Fed yetkililerinin finansal koşullara yönelik tutumuna ilişkin en açıklayıcı bilgi olabilir” diye yazdı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail