Kripto HaberleriAnalizBugün Açıklanan Kritik ABD Büyüme Verisi Bitcoin (BTC) İçin İyiye Mi İşaret?...

Bugün Açıklanan Kritik ABD Büyüme Verisi Bitcoin (BTC) İçin İyiye Mi İşaret? Analiz Şirketi Değerlendirdi!

ABD'nin bugün açıkladığı GSYH verisinin beklenenden iyi gelmesi kripto para piyasası için ne anlama geliyor?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Ticaret Bakanlığı tarafından Perşembe günü açıklanan revize verilere göre, ABD ekonomisi 2023 yılının ilk çeyreğinde başlangıçta tahmin edilenden daha hızlı büyüdü.

Ekonomik faaliyetin en kapsamlı ölçütü olan gayrisafi yurtiçi hasıla (GSYH), bir önceki tahmin olan %1.1’den farklı olarak yıllık bazda %1.3 artış gösterdi. Revizyon, daha önce bildirilenden daha güçlü tüketici harcamalarını ve iş yatırımlarını yansıttı.

Kripto eğitimi ve analizi için önde gelen bir çevrimiçi platform olan Blofin Academy, revize edilen GSYH verilerinin kripto piyasası üzerindeki etkilerini değerlendirdi.

Blofin Academy: “FED’in Para Politikasını Daha da Sıkılaştırması Gerekebilir”

Blofin Academy yayınladığı bir blog yazısında, yüksek faiz oranlarının geleneksel varlıkları daha cazip hale getireceğini ve alternatif bir değer deposu ve enflasyona karşı koruma olarak kripto paraların cazibesini azaltacağını söyledi.

Analistler, son ABD verisini kripto paralara etkisini şöyle değerlendirdi:

“Revize edilen GSYİH verileri, ABD ekonomisinin beklenenden daha hızlı toparlandığını teyit ediyor ve bu da FED’in para politikasını er ya da geç daha da sıkılaştırması için üzerinde daha fazla baskı oluşturuyor. Bu durum, halihazırda düzenleyici belirsizlik, çevresel kaygılar ve piyasa oynaklığı ile mücadele eden kripto piyasası için iyiye işaret değil.”

İlgili Haber
Karlı İşlemleriyle Ünlü Yatırım Şirketi DWF Labs, Bu Meme Tokenden Yüklü Satın Alım Yaptı!

Daha yüksek bir GSYİH büyüme oranı, ABD ekonomisinin genişlediğini ve daha fazla mal ve hizmet ürettiğini gösterir. Bu da paranın satın alma gücünü aşındırarak daha yüksek enflasyona yol açabilir. Enflasyonu kontrol altında tutmak için FOMC hedef federal fon oranını yükseltmeye karar verebilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları