BitcoinHaberler

Bunlar da Elon Musk Mağdurları! Bitcoin’de (BTC) 370 Milyon Dolar Buhar Oldu!

BTC'de Kısa Pozisyonda Bekleyen Yatırımcılar Yine Üzüldü.

Tesla’nın 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin aldığını açıklamasının ardından fiyat yeni rekora imza attı.

Haberin duyulmasının ardından Bitcoin fiyatı 44.800 dolara sıçradı. Daha önce birçok defa denediği 40.000$ direncini bu haberin etkisiyle hacimli şekilde kıran Bitcoin 43.000$ üzerinde tutunmaya devam ediyor.

Fiyatın sert yükselmesi tüm indikatörleri aşırı alım bölgesine itti. Fiyat bu seviyelerde bir süre yatay gidebilir ve 42.000$ üzerinde tutunabilirse indikatörlerin rahatlamasıyla yeni bir yükseliş hamlesi gelebilir.

Fiyatın yükselmesine sevinenler kadar üzülenler de var. Özelikle Bitcoin’in sert yükselişi tüm altcoinlerin BTC paritesinde ezilmesine neden oldu.

Bu yükselişe üzülen diğer yatırımcılarda BTC’de short pozisyonda bekleyen yatırımcılar oldu. Elon Musk’ın twitleri sonrası birçok yatırımcının short pozisyonlarının likit olduğunu daha önce de paylaşmıştık.

İlgili Haber
Bitcoin'de (BTC) Short Squeeze!

Bu defa Tesla haberi shortçuları üzdü. BTC fiyatının ani yükselişi sadece 3 borsada bile yaklaşık 370 milyon doların kısa sürede tasfiye olmasına neden oldu.

Her zaman yaptığımız uyarıları bu veriler ışığında da tekrar etmek gerekiyor. Kripto para piyasaları aşırı volatil ve riskli piyasalardır. Yüksek kaldıraçlı pozisyonları likit etmek için sert iğneler görülebilmektedir. Yatırımlarınızı korumak için kaldıraç oranınızı düşük tutmanız daha sürdürülebilir bir getiri imkanı sunacaktır.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu