BitcoinHaberler

Bitcoin’de (BTC) “Short Squeeze!” Dakikalar İçerisinde 420 Milyon Dolar Buhar Oldu!

Dakikalar içerisinde shortlar cız bız oldu!

Elon Musk’ın profiline Bitcoin ifadesini sabitlemesi ve öncesinde attığı gönderisinde ise bunun “kaçınılmaz” olduğunu vurgulaması Bitcoin’i çok kısa süre içerisinde 5000 dolar birden yükselmesine neden oldu. Elon Musk birkaç gün önce başlayan ve etkisi hala devam eden WallStreetBets olaylarında bireysel yatırımcının tarafını tutmasıyla dikkat çekmişti.

İlgili Haber
Son Dakika: Elon Musk'tan Bitcoin (BTC) Sinyali Geldi!

Musk’ın profiline Bitcoin’i sabitlemesi sonrası dakikalar içerisinde 37.000$ seviyesine çıkan Bitcoin yine shortçuları üzdü. Dakikalar içerisinde short pozisyonda bekleyen 426 milyon dolar buhar oldu.

Kaynak: Bybt

Özellikle Elon Musk’ın daha önce Doge Coin için attığı Tweetlerden sonra sert yükseliş gören bazı yatırımcılar, BTC’nin de benzer bir performans göstereceği düşüncesiyle yüklü alışlar yapıyor. Kısa süre içerisinde önemli bir direnç olan 35.000 doları geride bırakan BTC, kendisinden günlerdir beklenen yükselişi Musk sayesinde yapmış oldu.

Özellikle ciddi bir FOMO etkisi görülen BTC’de şu an “suni” bir yükseliş olduğu için mutlaka dikkatli yatırım yapmak ve sert geri çekilmeleri göz önünde bulundurarak işlem yapmak gerekiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu