Bitcoin

Son Dakika: Elon Musk’tan Bitcoin (BTC) Sinyali Geldi!

Elon Musk, Twitter profiline "Bitcoin" ifadesini ekledi!

Kısa süre önce dünyanın en zengin ismi haline gelen Elon Musk, basın saati itibarıyla resmen Bitcoin’i (BTC) desteklediğini belli etti. Elon Musk, 43,7 milyon kişi tarafından takip edilen Twitter hesabının profil kısmına “#Bitcoin” yazarak daha önce yaptığı bir hamlenin benzerini tekrarladı.

Elon Musk’tan Aleni Bitcoin Adımı

Elon Musk profiline Bitcoin ifadesini sabitlemeden önce attığı gönderisinde ise bunun “kaçınılmaz” olduğunu vurguladı. Birkaç gün önce başlayan ve etkisi hala devam eden WallStreetBets olaylarında net bir şekilde bireysel yatırımcının tarafını tutan Musk, Dogecoin’in fiyatındaki yükselişte de etkili olmuştu.

DOGE, bu olayların başlamasından beri neredeyse %800 arttı. Elon Musk daha önceki yıllarda profiline “Dogecoin” veya “Dogecoin CEO’su” ifadelerini sabitlemişti. Bitcoin için daha önce böyle bir sinyal vermemiş olan Musk, ciddi bir kırılımı başlatmış olabilir.

Elon Musk, Bitcoin Fiyatını Yeşillendirdi

Bitcoin fiyatı Elon Musk’ın bu hareketinden sonra beklendiği gibi hareketlendi. BTC/USD işlem çifti basın saati itibarıyla 34.000 doları zorluyor ve bir anda %9’luk bir artış yaşadı. Bunun yine de kısa süre önce Elon’ın da katıldığı “DOGE operasyonunda” %800’lük artışa kıyasla çok ama çok düşük olduğu söylenebilir.

Elon Musk daha önce Bitcoin yatırımı yapma tavsiyesi almıştı. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’ın Twitter üzerinden yaptığı teklif, Elon’ın bile bilmediği bir şeyler olduğunu ortaya çıkardı. Saylor, şirketin net rezervleri ile 1 milyon dolarlık BTC alınabileceğini belirtti. Elon Musk ise böyle bir şeyin mümkün olduğunu bile bilmediğini ifade etmişti. Şimdi Elon’ın Twitter’daki profiline Bitcoin ifadesini koyması ise böyle bir hamle yapmış olabileceğini düşündürüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu