BitcoinKripto Para

Bunları Okuduğunuzda Şaşıracaksınız: Çok Saçma Nedenlerle Bitcoin’lerini Kaybeden-Çaldıran İnsanlar!

Her müteahhit işe zengin olma hayali ile başlar. Çocuğuna BMW alabilmek isteyen 300 bin müteahhit varsa bunlardan sadece 3000 tanesi çocuğuna BMW alabilecek parayı kazanıyordur.

Kripto para birimlerinde de durum farklı mı? 30 milyon insan kripto para birimi sahibi ise bunlardan 300 bin kadarı çok yüksek paralar kazanıyor. Bazı kripto para birimi yatırımcıları ise kazanmak bir yana dursun daha fazla kazanma hevesi ile çok büyük hatalar yapabiliyor ve sonucunda ise bu hatalardan dolayı büyük bir pişmanlık duyabiliyor. Binlerce belki on binlerce BTC hesabını kaybeden veya çaldıran kişi olsa bile sizin için birkaç tanesi derledik.

Dalton Mackey 25 BTC kaybetti

Dalton Mackey isimli bir adam Bitcoin’in çok ucuz olduğu zamanlarda 25 BTC aldı. BTC’leri bir cüzdana ekleyen Dalton Mackey, daha sonrasında ise bilgisayarının çökmeye bağlı bozulması ile kendisine yeni bilgisayar aldı. 2 yıl 3 ay önce ise Bitcoin fiyatını görünce hemen bu Bitcoin’leri nasıl kurtarabilecek olduğunu düşünmeye başladı.

Ancak Dalton Mackey, eski cüzdanı hakkında hiçbir bilgiye sahip değildi ve cüzdana ulaşamadığı için Bitcoin’lerini asla kurtaramadı. Dalton Mackey, eğer cüzdanı kaybetmeseydi 2 yıl önce ortalama 500 bin dolar kadar paraya sahip olacaktı.

Ah akılsız John!

John isimli bir lise öğrencisi 2012 yılında 10 Bitcoin satın aldı. USB’ye kaydettiği cüzdanını saklaması gerektiğini biliyor ve onu koruması gerektiğinin farkındaydı. Ancak John, bir gün bilinmeyen bir sebeple USB’nin yer aldığı çantayı kaybetti ve bir daha çantaya asla ulaşamadı. Olayı yaşadığı dönemde Bitcoin fiyatı çok düşüktü ve milyonlarca insan Bitcoin’den haberdar değildi.

10 BTC en pahalı dönemde 200 bin ABD Doları’na eşdeğer bir varlıktı. John, bir ev parasını sadece bir çanta kaybetmesi sonucunda kaybetti. Eğer o USB kaybolmasaydı hayatı bugün çok daha farklı olacaktı.

Uyuşturucu fakiri!

Clifton Collins isimli İrlandalı bir adam çok ucuz olduğu dönemde 6000 BTC satın almıştı. Uyuşturucu dolayısı ile bir polis kovalamacası sonrasında hapse atıldı. 12 farklı cüzdana 500 BTC olarak yatırımlarını dağıtan ve bunları kağıda bastıran Clifton Collins, daha sonrasında ise ev sahibinin kendisinin tutuklanması ve kirayı ödememesi, sözleşmenin bitmesinin etkisiyle ev sahibinin evi kendinden habersiz boşaltması ve eşyaları satmasından dolayı Bitcoin kağıt cüzdanlarını kaybetti.

Bugün o kağıt cüzdanların nerede ve kimlerin elinde olduğunu asla bilmeyen Clifton Collins, bunun kendi hatasından olduğunu ve kendisinin bir uyuşturucu fakiri-mağduru olduğunu söylüyor. Eğer cüzdanları kaybetmeseydi en pahalı dönemde 53 milyon doların sahibi olacak bu adam tarihe geçti.

Bu ve buna benzer yüzlerce insan var. Bu insanlar belki Bitcoin daha 10 dolar değilken yatırım yapmışlardı ve bu kadar yükseliş olacağını asla düşünmediler. Bazıları unutmadı ve sonunda milyoner oldu ama bazılarının elinde ise koca bir pişmanlık var.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu