Altcoin

Bütün Sektör Düşerken Bu 4 Kripto Para Yeşil Kaldı!

Kripto para sektörü için kızıl geçen bir dönem, bu 4 altcoini etkilemedi.

Kripto para sektörünün büyük bir çoğunluğu özellikle Çin’den gelen kötü haberler sonrası sert düşüşler yaşadı ve Bitcoin kısa süreliğine de olsa 40.000 dolar altını gördü. Lider kripto para biriminin bu düşüşü Ethereum için de 3.000 dolar altına inişi beraberinde getirdi.

4 Altcoin, Düşüşe Meydan Okudu

Bu düşüş sektörün genelini etkilese de dört altcoinin her şey kızıla boyanmışken bile yükseliş elde ettiği gözlerden kaçmadı. Decentralized Social platformunun kripto parası DESO da bunlardan birisi oldu.

DESO, son 7 günlük sürede %100 yükseliş elde etti ve 150 doları gördü. Daha önce BitClout olarak bilinen kripto para projesi, adını daha sonra DESO olarak değiştirmişti ve an itibarıyla yükselişine devam ediyor.

Projenin destekçileri arasında ise Coinbase Ventures, Sequoia ve A16Z gibi önemli isimler yer alıyor.

Yükseliş elde eden ikinci altcoin ise COTI oldu. Ödeme çözümü COTI, geçtiğimiz hafta %86 yükseliş elde etti ve Coinbase’in COTI’yi listelemesi kesinlikle bunun en büyük sebebi.

Çin’in yasağı sonrası ödeme çözümlerinin ve DeFi projelerinin daha çok ilgi görmeye başlaması da aslında etkili bir sebep olarak gösterilebilir.

Celer Network’ün kripto parası CELR de tam olarak bu sebepten önemli bir yükseliş elde etmiş olabilir. CELR fiyatı geçtiğimiz hafta %76 yükseliş kaydetti ve cBridge köprüsü kesinlikle işe yaradı.

Dördüncü sırada ise DeFi platformu DYDX yer alıyor. Merkeziyetsiz marjin platformunun kripto parası da geçtiğimiz 7 günde %86 yükseldi.

Ancak unutmamak gerekir ki BTC’de olabilecek yeni bir düşüş dalgası tüm kripto paraların aşağı yönlü hareket etmesini sağlayacaktır. Bu sebeple altcoin yatırımı yaparken de BTC hareketlerine yakından bakmak ve önemli seviyeler altında stop olmak gerekiyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Senden parayi vuracam kardano

Anonim

Cardano kral dususe liderlik etti 😁😁

Mestan

Xec yi unutmuşsunuz


Başa dön tuşu