binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBüyük Bitcoin Rallisinin Ardından El Salvador Başkanı Nayib Bukele'den Zafer Konuşması: Kârını...

Büyük Bitcoin Rallisinin Ardından El Salvador Başkanı Nayib Bukele’den Zafer Konuşması: Kârını ve Satıp Satmayacağını Açıkladı

Her gün 1 Bitcoin satın alan ve buna ek olarak BTC ile vatandaşlık satan El Salvador'un Başkanı, son yükseliş hakkında konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

İyi bilinen bir Bitcoin boğası olan El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin fiyatındaki son yükselişin ardından konuştu. BTC, bu yazının yazıldığı anlarda 63.000 doları aştı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara çok yaklaştı.

Bukele yaptığı açıklamada, “Bitcoin’in piyasa fiyatı düşükken, sözde kayıplarımız hakkında kelimenin tam anlamıyla binlerce makale yazdılar” dedi ve ekledi:

“Şimdi Bitcoin’in piyasa fiyatı çok yükseldi, eğer satacak olsaydık, %40’ın üzerinde bir kar elde ederdik (sadece piyasa alımlarından) ve ana BTC kaynağımız artık vatandaşlık programımız.”

Önemli kâr potansiyeline rağmen Bukele, El Salvador’un Bitcoin’inlerini satmaya niyeti olmadığını açıkça belirtti. “Elbette satmayacağız; sonuçta 1 BTC = 1 BTC’dir (bu piyasa fiyatı düşükken de doğruydu, şimdi de doğru)” dedi.

İlgili Haber  Son Dakika: Binance US, İki Altcoini Delist Etme Kararı Aldı!

Bukele ayrıca daha önce El Salvador’un Bitcoin’i benimsemesiyle ilgili olumsuz yazılar kaleme alanların sessizliğini de eleştirme fırsatı buldu. “Bu eleştiri yazılarının yazarlarının, “analistlerin”, “uzmanların”, “gazetecilerin” şu anda tamamen sessiz olmaları çok anlamlı” dedi.

Açıklamasını bir hatırlatma ile sonlandırdı: “Bir dahaki sefere El Salvador hakkında tekrar yalan söylediklerinde bunu hatırlayın.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail