bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiCanı Sıkıldıkça Bitcoin'i Yasaklayan Çin, Şimdi de Kendisine Ait Şirketleri Uyardı!

Canı Sıkıldıkça Bitcoin’i Yasaklayan Çin, Şimdi de Kendisine Ait Şirketleri Uyardı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Çin Bitcoin ve kripto para madenciliğine yönelik getirdiği yasaklardan sonra madencilik şirketleri Çin’den çıkarak başka ülkelerde faaliyetlerini sürdürmeye başladı.

Çin hükümeti ise kripto para madenciliğini tamamen durdurmak için devlete ait işletmelere baskı yapmaya devam ediyor.

Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu (NDRC) kamu şirketlerini kripto para madenciliği faaliyetlerini durdurmalarını konusunda uyardı. Faaliyetlerini durdurmayan işletmelere yüksek fiyatlı enerji verilmesi gibi cezai önlemler uygulanacağı belirtildi.

NDRC sözcüsü Meng Wei yapılan basın açıklamasında, NDRC’nin Bitcoin madenciliğini ve kamu işletmelerinin madencilik faaliyetlerine katılmasını engellemeyi planladığını söyledi.

NDRC bu konuda geçtiğimiz hafta bir toplantı düzenleyerek kamu şirketlerinin kripto madenciliği yapıp yapmadıklarını tespit etmek için yerel yönetimler ile iletişime geçeceklerini açıkladı.

Çin hükümeti madencilik yasaklarını karbon nötr hedefine ulaşmak için getirdiğini söylerken ülkedeki fazla enerji tüketiminden, meydana gelen kömür madenciliği kazalarına kadar Bitcoin madencilerini suçlu buldu.

Çin hükümeti, Eylül ayındaki kripto madenciliği yasaklarından sonra Ekim ayında da kripto madenciliğini yasak olan sektörler listesine ekledi. Bu yasaklardan sonra kripto madencileri dahil Binance, Huobi ve Bitmain gibi büyük kripto borsaları da Çin’den ayrılma kararı aldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları